Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Web3 oyun geliştiricisi Thirdverse, 15 milyon dolar yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Sanal gerçeklik ve blockchain oyunları geliştiren Thirdverse, MZ Web3 Fund liderliğinde gerçekleşen yeni yatırım turunda 15 milyon dolar yatırım aldı. Yatırım turuna katılanlar arasında 8DAO, B Dash Ventures, Double Jump.tokyo, Fenbushi Capital, Flick Shot, Holdem Capital, Kusabi, MZ Web3 fund, OKCoinJapan, Yield Guild Games ve OKX Ventures yer alıyor.

Girişimin bu yeni yatırımla birlikte toplam yatırım miktarı 33 milyon dolara ulaştı. Thirdverse, yatırımı Web3 ve sanal gerçeklik oyunları geliştirmek ve ekibini genişletmek için kullanacak. Thirdverse ekibi şu an için 120 kişiden oluşuyor. Şirket, ekibe yeni oyun üreticilerini ve profesyonelleri katmayı planlıyor.

Girişim, Altair Breaker, X8 ve Captain Tsubasa: Rivals gibi yeni oyunlarla Web3 oyunları alanında kendini gösteriyor. Girişimin Sword PTE. LTD. isimli yan kuruluşu tamamen blockchain ile ilişkili iş koluna odaklanmış durumda. Sword PTE. LTD, ilk olarak Drecom Co. ile, ardından Mart ayında Blocksmith & Co. ve Nisan ayında KLab Co., Ltd. ile iş ortaklıkları kurdu. Blocksmith & Co. iş birliği sayesinde Captain Tsubasa: Rivals oyunu hayat buldu.

Sanal gerçeklik (VR) oyunları tarafında ise Altair Breaker oyununu Meta Quest 2 ve PCVR için yayınladı. Girişimin ABD stüdyosu tarafından geliştirilen X8 oyunu ise fuarlarda tanıtılmaya başlandı. Şirket 2023 boyunca 10 Web3 oyunu çıkarmayı planlıyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.