Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Web3 güvenlik girişimi Stelo Labs, Andreessen Horowitz liderliğinde 6 milyon dolar yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Web3 güvenlik şirketi Stelo Labs, Andreessen Horowitz liderliğinde 6 milyon dolar yatırım aldı. Yatırım turuna katılanlar arasında OpenSea Ventures, Xoogler, Pear VC, First Round Capital ve Homebrew yer aldı.

Ben Scharfstein ve Aman Dhesi tarafından kurulan Stelo Labs, yatırımı ekipleri genişletmek ve ürünü geliştirmeye devam etmek için kullanacak.

Girişimin faaliyet alanı​


Hatırlarsanız, 2022'de, 48.74 milyar dolarlık kayıpla sonuçlanan 312 kripto saldırısı gerçekleştiğini sizlere aktarmıştık. Stelo Labs, Ethereum tabanlı kullanıcılar için zararlı transfer işlemlerini, kimlik avını ve sosyal mühendisliği önlemeye çalışıyor.

Eylül ayında Stelo uzantısının yayına alan girişim, kullanıcıların cüzdanlarını dolandırıcılıklara ve kimlik avına karşı korumasını sağlıyor. Bu uzantı ile binlece cüzdanı korumayı başaran girişim, toplamda 100 milyon doları güvence altına almış oldu.

Hizmetin bir işlemin düşük, orta veya yüksek riskli olup olmadığını belirlemeye yardımcı olmak için en popüler imza türlerini veya işlem sözleşmelerini motorunda çalıştırıyor. Bununla birlikte Stelo Labs, insanlara ne yapacaklarını söylemek yerine neyi imzaladıklarını anlayabilmeleri için bilgi veriyor.Girişim ayrıca yatırım duyurusuyla birlikte Stelo Transaction Engine'ın cüzdanlarda ve merkeziyetsiz uygulamalarda kullanılabilmesi geliştirici API'sini yayına aldığını açıkladı. API'nin yanı sıra şirket, token onay deneyimini de yayına alıyor. Kullanıcılar token onay deneyimi kapsamında cüzdanlarının sağlık puanını inceleyebiliyor. Bu bağlamda sunulan önerilerle sorunlu görünen 3. partilere verilen onaylar kaldırılabiliyor.

Girişimin hedefleri​


Şu an için Ethereum odaklı olan Stelo, EVM uyumlu zincirlerde de faaliyet göstermeyi hedeflemekte.

Kurucu ortaklar Ben Scharfstein ve Aman Dhesi'nin yaptığı açıklamalara göre, Stelo önümüzdeki dönemde API'sinin gömülü (embedded) bir versiyonunu yayına alacak. Buna ek olarak girişim, Ethereum transfer işlemlerini insanlar tarafından okunabilir hale getirmeyi amaçlıyor. Girişimin, uzun vadede sağladığı servis üzerinden kripto cüzdan ya da uzantı farketmeksizin gerçekleşen her işlem için bir arayüz sunmaya çalıştığını söylemek mümkün.

Kaynak : Webrazzi
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.