Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Web3 girişimi Unstoppable Domains, 1 milyar dolar değerleme ile yatırım almaya hazırlanıyor

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Web3'e odaklanan dijital kimlik girişimi Unstoppable Domains 1 milyar dolar değerleme ile yatırım almaya hazırlanıyor. Girişim, şu anda hem yeni yatırımcı adaylarıyla hem de mevcut yatırımcılarıyla görüşme halinde. 1 milyar dolar değerleme ile sonuçlanması beklenen yatırım turu ise henüz kapanmadı.

Bu noktada Unstoppable Domains'in yatırımcıları arasında Draper Associates, Coinbase Ventures, Protocol Labs ve Naval Ravikant'ın yer aldığını belirtelim. Girişim bu yeni yatırım turunda 60 milyon dolar yatırım almayı planlıyor.

Girişimin faaliyet alanı​


Henüz bilmeyenler için Unstoppable Domains'in faaliyet alanından da bahsetmekte fayda var. Bradley Kam, Braden Pezeshki, Matthew Gould ve Bogdan Gusiev tarafından kurulan girişim, kullanıcıların merkeziyetsiz dijital kimlikler yaratmasına imkan tanıyor. Kullanıcılar, Unstoppable Domains ile kripto dünyası için kullanıcı adı oluşturabiliyor.

Girişimin sitesine girdiğinizde .crypto, .coin, .bitcoin, .nft, .wallet ve .dao gibi uzantılar ile karşılaşıyorsunuz. Unstoppable Domains'ten alan adı almak, uzun cüzdan adreslerini kısaltmanızı ve anlamlı bir hale getirmenizi sağlıyor. Öte yandan adınız ve soyadınızdan oluşan bir adres almak, kripto dünyasının "anonim"liğini ortadan kaldırırken, güvenlik açıklarını da beraberinde getirebilir. Dolayısıyla kendi kimliğinizle ilişkilenmeyen bir alan adı tercih edebilirsiniz. Alan adları 5 dolardan başlayıp 750 dolara kadar ulaşıyor.

Girişimin öne çıkan verileri​


Sitede yer alan bilgilere göre; şimdiye kadar platformda 2.1 milyon alan adı kaydı yapıldı. Geçen yıl 240 binden fazla müşteriye ulaşan Unstoppable Domains, 53 milyar dolar gelir elde etti. 275'den fazla coin ve token'ı destekleyen girişim, 140'dan fazla entegrasyona ev sahipliği yapıyor.

Unstoppable Domains'i destekleyen uygulamalar arasında Coinbase Wallet, Chainlink, OpenSea ve Blockchain.com yer alıyor. Girişim ayrıca Brave, Opera, Chrome, Firefox ve Edge tarayıcılarını destekliyor. Bu arada eğer bir blockchain uygulaması geliştirdiyseniz, entegrasyon için site üzerinden başvuru yapabiliyorsunuz.

Hızlı büyüme gösteren girişim, farklı alanlarda iş fırsatları da sunuyor. Web3 alanına odaklanan geliştiriciler, şirketin iş ilanlarını inceleyebilir.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.