Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Web3 girişimi Story Protocol, 54 milyon dolar yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Web3 ve fikri mülkiyet üretimini bir araya getiren Story Protocol, 54 milyon dolar yatırım aldı. a16z liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna, Hashed, Endeavor, Samsung Next, dao5 ve Insignia Venture Partners katılım gösterdi.

Ayrıca yatırım turunda VC'ler kadar iş dünyasından tanınan isimlerin varlığı da dikkat çekti. Yatırım turunda yer alan isimler arasında TPG Capital'in yönetim kurulu başkanı David Bonderman, HYBE/BTS'nin yönetim kurulu başkanı Si-hyuk Bang, Paris Hilton’un 11:11 Media'sı, Krafton/PUBG'nin CEO'su CH Kim, Black Label'ın CEO'su Kyung In Jung, Wattpad Kurucuları Allen ve Eva Lau’nun Two Small Fish Ventures'ı, Alliance DAO, Foresight Ventures, Mirana Ventures, Balaji Srinivasan, Nicolas Berggruen, Charlie Songhurst, David Lee, Naver'in eski CEO'su Sanghun Kim, Tapas'ın kurucusu Chang Kim ve Dapper Labs'in kurucusu ve CEO'su Roham Gharegozlou yer aldı.

Story Protocol, küresel ve genişletilebilir bir fikri mülkiyet (IP) deposu oluşturma vizyonuyla fikri mülkiyeti ve Web3'ü aynı çatı altında buluşturuyor. Platform, IP geliştirmenin tüm yaşam döngüsünü yönetmek için tasarlanmış bir framework sunuyor. Story Protocol, kaynak takibi, sürtünmesiz lisanslama ve gelir paylaşımı gibi özellikler sunuyor. Bu noktada OpenSea gibi Web3 pazar yerlerinin bu taz bir framework sunmakta zorlandığını söyleyebiliriz.

Bununla beraber Story Protocol'ün farklı formatta içerik üretimi gerçekleştiren içerik üreticilerini kapsadığını söylemek mümkün. Bu anlamda düzyazı, görsel, oyun ve ses dahil olmak pek çok format için destek sunulmakta. İçerik üreticileri için Story Protocol üzerine inşa edilen uygulamalar, yazarlara ve sanatçılara çalışmalarının kaynağını takip etme olanağı sunuyor.

Ayrıca girişim, üretilen projelere herkesin katkıda bulunmasını ve katkılarının karşılığını almasını sağlıyor. Projelere herkesin katkıda bulunabilmesi, aynı zamanda içerik üreticilerinin, izleyicilerle etkileşim kurmasının yeni bir yolunu ortaya koyuyor.

Story Protocol kurucu ortağı SY (Seung Yoon) Lee'nin aktardıklarına göre, özellikle üretimsel yapay zekanın içerik üretimi konusunda öne çıktığı günümüzde, blockchain teknolojisi şeffaf kaynak takibi ve adil atıf için ideal bir çözüm sunmakta.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.