Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Web3 girişimi Neol, 5.2 milyon dolar tohum yatırımı aldı

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Web3 destekli yeni nesil öğrenim ve çalışma platformu Neol, 5.2 milyon dolar tohum yatırımı aldı. Yatırım turunda kyu Collective ve Global Ventures liderliği üstlenirken, Learn Capital'in tohum fonu Learnstart, eğitim alanına odaklanan VC fonu FJ Labs ve Paribu Ventures yatırım turuna katılım gösterdi.

Neol'ün tohum turunda IDEO'nun yönetim kurulu üyesi Tim Brown, Ava Labs CEO'su Emin Gün Sirer, Abies Ventures'un yönetici ortağı Sota Nagano, melek yatırımcı Tuğçe Ergül'ün yeni kurduğu Hypernova Capital ve GBA da yer aldı.

Neol'un Faaliyet Alanı​


Talebe dayalı yetenek platformu olarak konumlanan Neol'ün kurucu ortakları arasında ATÖLYE'den tanıdığımız Kerem Alper ve Akar Sumset yer alıyor.

Merkeziyetsiz bir yapıya sahip olan Neol, tokenize bir sistem kurmayı amaçlıyor. Neol'ın küresel yaratıcı bir topluluk tarafından desteklendiğini belirtelim. Ekip, daha adil bir üretim ve değer yaratımı için Web3 teknolojilerinden faydalanıyor. Neol, yaratıcı bireylerle, scale-up seviyesindeki organizasyonları ve kurumları bir araya getirerek beraber üretmelerini ve iş birliklerine imza atmalarını sağlıyor.

Öne çıkan veriler​


Girişimin tokenize olmaya hazırlanan yapısı, topluluk için ölçeklenebilen ve sürekli gelişen bir sistem oluşturmasını mümkün kılıyor. Neol, tohum öncesi döneminde 20'den fazla müşteri ve 600'dan fazla öğrenci ile sekiz kohorta (cohort) ev sahipliği yaptı. Aynı dönemde Neol'ın talebe dayalı platformu 300'den fazla yaratıcı kazandı.

Gelecek planları​


Girişim bu yatırımı, ürün, marka ve ortaklıklar geliştirmek için kullanılacak. Başlangıçta Birleşik Krallık pazarına odaklanan girişim, Avrupa ve Orta Doğu'da topluluklar ağını oluşturmaya devam edecek.

2021'de 309.2 milyar dolar ulaşan e-öğrenme pazarının 2028'de 1.37 trilyon dolara ulaşması bekleniyor. Aynı şekilde küresel freelancer platformları pazar hacminin de 12 milyar dolara ulaşacağı ön görülüyor. Bu verinin 2021 itibariyle 3.8 milyar dolar olduğu düşünülürse, bu alanda etkileyici bir büyüme kaydedileceğini söylemek mümkün. Neol'ın aldığı bu tohum yatırımı ise gelecek vadeden bu e-öğrenme pazarındaki rolünü güçlendirecek.

Kerem Alper'i ve Neol'ü dinlemek isterseniz geçtiğimiz haftalarda konuk aldığımız Web3 ve topluluk destekli iş modellerinin geleceği programımızı izleyebilirsiniz.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.