Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Web3 alanında yazılım hatası bulma ödül programı Immunefi, 24 milyon dolar yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Web3 alanında yazılım hatası bulma ödül programı (bug bounty) Immunefi, A serisi yatırım turunda Framework Ventures liderliğinde 24 milyon dolar yatırım aldı. Tura Samsung Next, Electric Capital ve Polygon Ventures katılım gösterdi.

Bu noktada Immunefi'ın geçen yıl Electric Capital liderliğinde 5.5 milyon dolar yatırım aldığını hatırlatalım. Geçen yıl gerçekleşen yatırım turuna Blueprint Forest, Framework Ventures, Bitscale Capital, P2P Capital, IDEO Colab, The LAO, BR Capital, 3rd Prime Ventures, North Island Ventures ve bireysel yatırımcılar katılmıştı. Girişimin bu yeni yatırım ile birlikte toplam yatırım miktarı 29.5 milyon dolara ulaştı.

Girişimin faaliyet alanı​


Mitchell Amador tarafından 2020'nin Kasım ayında kurulan Immunefi, 100 milyar dolardan fazla fonu koruyor. Kriptoyu daha güvenli bir alan haline getirmeyi amaçlayan şirket, faaliyetinin ilk yılında 20 milyar dolar değerinde kripto varlığın çalınmasını önledi.

ChainLink, SushiSwap, MakerDAO ve Wormhole gibi şirketlere hizmet veren Immunefi, DeFi'ın önde gelen yetenekleriyle çalışarak şirketlerin açıklarını buluyor.Bunlara müdahale edilmesini sağlayarak projeleri kötü niyetli internet korsanlarından koruyor. Şirket bu yeteneklere toplamda 60 milyon dolar ödeyerek 25 milyardan fazla fonun hacklenmesini önlediğini belirtiyor.

Wormhole'daki açıkların bulunması için 10 milyon dolar ödül veren Immunefi, Aurora'daki açıkları bulanları 6 milyon dolar ile ödüllendirdi.

Bu arada yalnızca 2022'nin ikinci çeyreğinde Web3 alanında 48 büyük saldırı gerçekleştiğini düşünürsek, Immunefi'ın kritik bir role sahip olduğunu söyleyebiliriz. Şirket yatırımı, ekibi ölçeklendirmek için kullanacak.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.