Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Walmart, televizyon üreticisi Vizio'yu 2,3 milyar dolara satın alıyor

• Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
ABD'nin en önemli perakende zincirlerinden biri olan Walmart, büyük bir satın alma gerçekleştiriyor. Walmart'ın ABD merkezli televizyon üreticisi Vizio'yu satın alabileceği ile ilgili ilk sızıntılar geçtiğimiz hafta karşımıza çıkmıştı. Söz konusu gelişmenin ardından ise Vizio'nun hisseleri yüzde 16, Walmart'ın hisseleri ise yüzde 3,1 oranında yükselmişti.

Konu ile ilgili resmi bir açıklama yayınlayan Walmart, Vizio'yu 2,3 milyar dolara satın alacağını duyurdu. Walmart'ın paylaştığı bilgilere göre 2,3 milyar dolarlık satın alma bedelinin tamamı nakit olarak ödenecek. 2002 yılında William Wang tarafından Kaliforniya'da kurulan Vizio, akıllı televizyonlar ve soundbarlar üretiyor.

Gerçekleşecek olan satın alma ile birlikte Vizio markası ve Vizio'nun SmartCast işletim sisteminin tüm kontrolü Walmart'a geçecek. Reklam destekli bir televizyon yayını sunan SmartCast işletim sistemi, kullanıcılarının ücretsiz bir şekilde televizyon izlemelerine odaklanıyor. SmartCast işletim sisteminin 18 milyonu aşkın hesap tarafından aktif olarak kullanıldığını da ekleyelim.

Vizio, SmartCast işletim sistemi için 500'den fazla reklamveren ile partnerlik anlaşmasına sahip. Walmart, bu satın alma ile birlikte reklam odaklı çalışmalarını hızlandırmayı hedefliyor. Reklam konusunda Amazon ile rekabet haline olan Walmart'ın global reklam biriminin geçtiğimiz yıl yüzde 28 oranında büyüyerek 3,4 milyar dolarlık büyüklüğe ulaştığını da paylaşalım.

Walmart'ın reklam çalışmaları şu ana kadar sadece fiziksel mağazalar ve web sitesi ile sınırlıydı. Şirket, Vizio satın alması ile birlikte reklamları akıllı televizyonlar üzerinden de kullanıcılarına sunacak.

Kaynak : Webrazzi