Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Walmart, Metaverse'e adım atmaya hazırlanıyor

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Walmart, kendi kripto parasını ve NFT koleksiyonunu yayınlamak üzere harekete geçti. Şirket, geçen ayın sonlarına doğru elektronik, ev dekorasyonu, oyuncaklar ve kişisel bakım ürünleri dahil olmak üzere sanal ürün satışı için marka tescili başvurunda bulundu.


ABD Patent ve Marka Ofisi'nin paylaştığı bilgilere göre başvurular 30 Aralık'ta gerçekleşti. Toplamda 7 farklı marka tescili başvurusu yapıldığını da ekleyelim. Başvuru kapsamında, e-cüzdan, dijital ve blockchain varlıklar, sanal para ve kripto para kavramları dikkat çekti.

Söz konusu ürünler, Metaverse'de kurulacak bir dükkanda fiziksel ürünlerin "dijital ikizi" olarak satışa çıkabilir. Aynı zamanda şirket, sadece Metaverse'e ya da bir oyuna özel koleksiyonlar da ortaya çıkarabilir. Her bir sanal ürününü NFT olarak üretilmesi de olası.


Bu arada Metaverse odaklı marka tescili yapan şirket sayısının gün geçtikçe artmaya devam ettiğini belirtelim. Marka Tescili Avukatı Josh Gerben, önceki haftalarda Urban Outfitters, Ralph Lauren ve Abercrombie & Fitch gibi tekstil markalarının sanal mağaza açmak için başvuruda bulunduğunu söyledi.

Başlangıçta ağırlıkla Gucci ve Louis Vuitton markalarının sahilendiği Metaverse ve NFT alanı, hem NFT piyasasının hareketliliği hem de Facebook'un ismini Meta olarak değiştirmesiyle 2021'de pek çok markanın ilgisini çekti.

2021'in Kasım ayında Nike sanal spor ayakkabı satışı için marka tescili başvurusu yaptı. Bu esnada Adidas, sattığı NFT'lerden 22 milyon dolardan fazla kazandı. GAP ise Frank Ape figürünün arkasındaki sanatçı Brandon Sines ile bir koleksiyon çıkardı. NFT'ler, farklı fiyat noktalarında farklı nadirlik seviyelerine sahip bir dizi dijital kapüşonlu sanat eseri şeklinde sunuldu.

Son yıllarda pek çok giyim markası, e-ticaretin yanı sıra sosyal ticaret kolunu güçlendirmeye çalışıyordu. 2021'de yaşadığımız gelişmeler, markaların geleceğe yatırım yapmak için Metaverse dükkanlarını açmaya hazırlandığını gösteriyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.