Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Walmart, AR girişimi Memomi'yi satın aldı

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Walmart'ın Metaverse'e adım atmaya hazırlandığını sizlere aktarmıştık. Şirket aynı zamanda ürün deneme alanındaki hizmetlerini artırmak üzere yeni bir satın almaya hazırlanıyor. Walmart, gözlükler için sanal ürün deneme deneyimleri oluşturan AR şirketi Memomi'yi satın almak üzere harekete geçti. Anlaşmanın finansal detayları şu an için gizliliğini korumaya devam ediyor.

Aslına bakarsanız Memomi, 2019 yılından bu yana Walmart ve Sam’s Club müşterilerine hizmet vermekteydi. Memomi, 3 bine yakın Walmart Vision merkezinde ve 500'den fazla Sam’s Club merkezinde faaliyet gösteriyor. Ayrıca SamsClub.com üzerinde bir e-ticaret deneyimi oluşturuyor.

Bu yeni satın alma ile girişimin kurucu ortakları Salvador Nissi Vilcovsky ve Ofer Saban Walmart'a katılıyor. Önümüzdeki haftalarda tamamlanması beklenen anlaşma neticesinde ekibin tamamı ise Walmart Global Teknoloji ekibinde yerini alacak.

Walmart Memomi'nin özelliklerini kendi e-ticaret deneyimlerine katmaya devam edebilir. Ayrıca ekibin tamamının Walmart'a katılması yeni ürün ve özelliklerin şirket çatısı altında hayat bulabileceğini gösteriyor. Bu noktada Memomi'nin ürün deneme özelliğinin gözlük alanının yanı sıra, moda ve güzellik ürünleri alanında da hizmet verebileceğini belirtelim. Yine de Walmart'ın ilk hedefi göz sağlığı alanında sunduğu dijital deneyimleri iyileştirmek. Şirket yaptığı açıklamada satın almayı, çevrimiçi göz bakımına kişiselleştirilmiş ve uygun fiyatlı bir erişim sunmanın bir sonraki adımı olarak tanımladı.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.