Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Visa'dan küçük işletmeleri dijital ekonomiye dahil etmeyi hedefleyen NFT programı: Visa Creator Program

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
Visa, NFT'ye ilk adımını Ağustos 2021'de bir CryptoPunks eseri satın alarak atmıştı. Visa'nın kripto başkanı Cuy Sheffield, bu satın alımın Visa'nın ticaretin geçmişini, bugününü ve geleceğini çizebilen ve kutlayabilen eserler koleksiyonuna harika bir katkı olacağını düşündüklerini söylemişti.

Visa, şimdi NFT alanında farklı bir adım atıyor. Visa, küçük işletmeleri dijital ekonomiye sokmak amacıyla bir NFT programı başlattı. Creator Program adı verilen bu program ile ödeme devi Visa, müzik, moda ve film gibi alanlardaki seçilmiş küçük işletme sahiplerinin, karşılıksız token'lar kullanarak operasyonlarını genişletmede destekleneceği bir sistem yaratmayı hedefliyor.

Cuy Sheffield yaptığı açıklamada, NFT'ler'in yaratıcı ekonomi için güçlü bir hızlandırıcı olma potansiyeline sahip olduğunu; Creator Program aracılığıyla, bu yeni tür küçük ve mikro işletmelerin dijital ticaret için yeni ortamlardan faydalanmasına yardımcı olmak istediklerini söyledi.

Visa'ya göre Creator Program, teknik ve ürün danışmanlığı, topluluk oluşturma, mentorlara erişim, Visa müşterileri ve ortakları ile iş birliği, maaş odaklı destek ve NFT dünyasına bir yıllık giriş gibi imkanlar sunuyor. Sheffield, ilk grup için içerik oluşturucuların sayısı için bir sınırlama bulunmadığını ve tüm üyelerin Visa müşterilerine ve daha geniş bir danışman ağına erişebileceğini belirtti.

Eski bir beyzbol oyuncusu ve Aku'nun arkasındaki mevcut sanatçı olan Micah Johnson, programın ilk katılımcılarından biri oldu. Visa daha önce Ekim 2021'de ortaklığı duyurmuştu, ancak o sırada programa dahil olduğunu açıklamamıştı.

Visa Creator Program'ın yanı sıra şirket, tüketicilerin satın alması ve erişmesi için NFT'leri daha erişilebilir hale getirmenin başka yollarını arıyor. Visa'nın tüketicilerin alana girmesini kolaylaştırmak için üzerinde çalıştığı bir dizi girişim mevcut, ancak henüz gelecekteki NFT odaklı ürün lansmanları veya hizmetleri için bir zaman çizelgesi paylaşılmıyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.