Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto Visa ve Mastercard Rusya’daki Hizmetlerini Askıya Aldı

  • Konbuyu başlatan Aylin Canel
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
A

Aylin Canel

Misafir
Visa Ve Mastercard Rusya-daki Hizmetlerini Askıya Aldı

Küresel kredi kartı pazarının yarısından fazlasını kontrol eden iki dev Rusya’daki tüm operasyonları durdurma kararı aldı.

Visa ve Mastercards yaptıkları açıklamalar ile Rusya’daki tüm operasyonlarını durdurma kararı aldıklarını açıkladılar. Visa’dan gelen açıklamada; Visa’nın önümüzdeki günlerde tüm işlemlerini durdurmak üzere Rusya’daki müşteri ve ortaklarıyla birlikte çalışacağı belirtildi. Böylece, Rusya’da verilen Visa kartları ülke dışında, Rusya dışındaki finans kurumları tarafından verilen Visa kartları da Rusya’da çalışmayacak.

Visa CEO’su Alfred Kelly konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı;

“Rusya’nın sebepsiz şekilde Ukrayna’yı işgal etmesi ve tanık olduğumuz kabul edilemez olayların ardından harekete geçmek durumundaydık. Bunun Rusya’da hizmet verdiğimiz müşteriler, iş ortaklarımız, satıcılar ve kart sahipleri üzerinde yaratacağı etkiden dolayı üzgünüz.”

Mastercard’dan da benzer bir açıklama gecikmedi;

“Bir haftadan uzun bir süredir dünya, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden kaynaklanan şok edici ve yıkıcı olaylara şahit oldu. Tüm bunları göz önünde bulundurarak Rusya’daki ağ hizmetlerimizi askıya alma kararı verdik. Böylece Rus bankaları tarafından verilen kartlar artık Mastercard ağı tarafından desteklenmeyecek. Ülke dışında verilen herhangi bir Mastercard kartı ise Rusya’daki mağazalar veya ATM’lerde çalışmayacak.”

Rusya Merkez Bankası ise Visa ve Mastercard’ın Rusya’daki ödeme ağının, ülkede yalnızca %30’luk bir pazar payına sahip olduğunu söylüyor.
Bu durum karşısında ruslar giderek kripto para birimlerine yöneliyor. Bir kripto araştırma şirketi olan Chainanlysis, Rusya rublesi ile kripto alımının arttığını belirtmekte.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Visa ve Mastercard Rusya’daki Hizmetlerini Askıya Aldı yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.