Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Visa: Kripto İşlemleri Milyar Dolar Barajını Aştı

  • Konbuyu başlatan elif tanriverdi
  • Başlangıç tarihi
E

elif tanriverdi

Misafir
Visa, çarşamba günü yaptığı açıklamada; kripto paralarla bağlantılı Visa kartları ile yılın ilk yarısında yapılan işlemlerin toplam değerinin 1 milyar doları aştığını açıkladı.
Visa’nın yaptığı açıklamaya göre global çaptaki kripto para kullanıcıları; Visa kartları ile 6 ay içinde milyar dolarlık mal ve hizmet satın aldı. Ayrıca kripto piyasasında yapılan işlemlerle ilgili net bir istatistik de verilmedi. Visa CFO’su Vasant Prabhu, “Regüle edilmiş borsalardan ağıyla kripto para almaya çalışan insanların çok büyük hacim oluşturduğunu görmekteyiz. Ve gözlemlediğimiz kadarıyla, söz konusu bu trend devam etmekte.” şeklinde açıklama yaptı.Milyonlarca noktaya dijital para desteği​

  • Business Insider’ın aktarımına göre Visa; müşterilerin dijital paralarını harcayıp dönüştürebilmesi için 50’den fazla kripto para şirketi ile ortaklık kuruyor. Bu sayede dünya genelindeki 70 milyon kurumda kripto para kullanımının kolaylaşması bekleniyor.
  • Visa’nın kripto para müdürü Cuy Sheffield; Kriptoyu anlamayan milyonlarca işletme sahibi olduğunu; Ancak bu varlıkların Visa’nın kartları sayesinde bu noktalarda dahi kullanılabileceğini açıkladı.
  • Sheffield, bu işletme sahiplerinin “hiçbir şeyi değiştirmek zorunda kalmayacağını” söyledi. “Bu işlemin diğer Visa işlemlerinden hiçbir farkı olmayacak. Ama işin arka tarafında, aslında kripto varlıklar anlık olarak itibari paraya dönüştürülüyor olacak.” dedi.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Visa: Kripto İşlemleri Milyar Dolar Barajını Aştı yazısı ilk önce Kripto Blogu üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.