Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Visa, CryptoPunk ile NFT Dünyasına Girdi!

  • Konbuyu başlatan elif tanriverdi
  • Başlangıç tarihi
E

elif tanriverdi

Misafir
Ödeme teknolojileri devi olan Visa; CryptoPunk koleksiyonundaki 3.840 kadın punk’tan birisi olan 7610 numaralı NFT’yi yaklaşık 150.000 dolara takabul eden Ethereum karşılığında 18 Ağustos’da satın adı.

Visa’nın satın aldığı eser de; mohawk stilindeki saç, yeşil gözler ve kırmızı ruju dikkat çekiyor. CryptoPunk koleksiyonu her biri punk kültürünü yansıtan eşsiz özelliklere sahip 10.000 tane 24×24 piksel görselden oluşuyor.

bmMjKloYItZgABAKEVGecthAerHsi-lqA0MlIDFf90lfwttvb73t202z8OFxeKZbwB291KKJNcxcpau7IKUgAzt0Mv84znelsd2efjBqoRnsPm-Z18AQmx7yvddnCNurc6ymOeZG


Visa’nın son 60 yıldır yaptığı ve ticaret dünyasının geçmişten günümüzde nasıl değiştiğini temsil eden bu seriyi koleksiyonuna ekledi.

Şirket 7610 numaralı punk’ı satın almak için Anchorage Digital ile ortaklık kuruldu. Anchorage Digital satın alma ve saklama süreçlerini Visa adına yürüttü.

Kendisi de bir NFT meraklısı olan ve Visa’nın kripto departmanını yöneten Cuy Sheffield, şirketin neden böyle bir alım yaptığıyla ilgili şunu söyledi:

“NFT’lerin perakende ticaretin, sosyal medyanın, eğlence ve ticaret dünyalarının geleceğinde önemli bir rol oynayacağına inanıyoruz. Müşterilerimizin ve ortaklarımızın bu alana girmesine yardımcı olabilmemiz için önce global bir markanın NFT alabilmesi için gereken altyapı koşullarını birinci elden görmemiz gerekiyor.”

Non-fungible tokenların (NFT) küçük ve orta ölçekli işletmeler için faydalı olabileceğini söyleyen Sheffield, şirket olarak “NFT alıcılarını, satıcılarını ve üreticilerini destekleyecek yeni konseptler ve ortaklıklar üstünde çalıştıklarını” söyledi.

Kurum içerisindeki kripto para ekibini 2019’da kuran Visa, bu yılın başında Anchorage ile iş birliği yaparak mutabakatı Ethereum blokzincirinde gerçekleşen bir USD Coin (USDC) işlemi yaptı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Visa, CryptoPunk ile NFT Dünyasına Girdi! yazısı ilk önce Kripto Blogu üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.