Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Uzay odaklı lojistik girişimi D-Orbit, 110 milyon dolar yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
Teknoloji ekosisteminin en hızlı büyüyen alanlarından biri haline gelen uzay teknolojileri, yatırım çekmeye devam ediyor. Odağına uzayı alan bir lojistik girişimi olarak karşımıza çıkan İtalya merkezli D-Orbit, yatırım aldığını duyurdu. D-Orbit tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, C serisi yatırım turunda 110 milyon dolar yatırım aldı.

D-Orbit'in 110 milyon dolarlık C serisi yatırım turu, Japonya merkezli Marubeni Corporation liderliğinde gerçekleşti. Yatırım turuna, Marubeni Corporation haricinde ise Avantgarde, CDP Venture Capital, Seraphim Space Investment Trust, United Ventures, Indaco Venture Partners, Neva SGR ve Primo Ventures katıldı.

Alınan 100 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte D-Orbit girişiminin bugüne kadar aldığı toplam yatırım ise 133 milyon dolara ulaştı.

Yatırım özelinde açıklamalarda bulunan D-Orbit, önümüzdeki aylarda C serisi yatırım turu kapsamında 50 milyon dolar daha yatırım alacaklarını da paylaştı. Söz konusu 50 milyon dolarlık ek yatırım, 2024 yılının ilk yarısında gerçekleşecek. D-Orbit'in değerlemesi ise 500 milyon dolar seviyesinde.

2011 yılında Giuseppe Tussiwand, Luca Rossettini, Renato Panesi ve Thomas Panozzo tarafından Milano'da kurulan D-Orbit, müşterilerinin uydularını yörüngeye yerleştiriyor. D-Orbit tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, bugüne kadar 13 görevde toplamda 100 uyduyu yörüngeye yerleştirdi. D-Orbit'in müşterileri arasında ise European Space Agency, Planet Labs ve University of Southern California yer alıyor.

Sadece uyduların yörüngeye yerleştirilmesi ile de kalmayan girişim, uzay enkazlarının imhası, uyduya yakıt ikmali ve uzay tabanlı bulut bilişim konularında da müşterilerine hizmet sunuyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.