Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

USDC Piyasa Değeri 30 Milyar Doları Aştı!

E

elif tanriverdi

Misafir
Sabit koin USD Coin (USDC), 30 milyar dolar barajını aşarak kendi rekorunu kırdı.

ABD dolarına sabitlenmiş olan USDC büyümesine hızla devam ediyor. İlk kez toplam arzda 30 milyar dolar barajını aşan USDC’nin CEO’su Jeremy Allaire sosyal medya platformu Twitter üzerinde paylaşım yaptı.

1/2 Three years ago (Sept. 24th 2018), together with @coinbase, we launched USDC. Today, we celebrate that with USDC reaching 30 Billion in circulation. On track for 1000% growth in 2021. pic.twitter.com/aazrmxZd2F

— Jeremy Allaire (@jerallaire) September 22, 2021


USD Coin, Tether’ın ardından en büyük hacme sahip sabit koin olarak öne çıkıyor. Circle ve Coinbase ortaklığı ile Centre tarafından üretilen ve kontrol ediliyor. ABD’li regülatörlere de en yakın olduğu sabit koin olarak öne çıkıyor. Son dönemde birçok devlet tarafından yapılan sabit koin açıklamalarıyla sabit koinlerin önemi daha da arttı. Bu nedenle kripto para ekosistemi için büyük önem barındırıyor.

Özellikle 2020 yılının ikinci yarısında büyük bir ivmelenmeye sahip olan USDC, 68 Milyar dolar barajını geçti. USDT’nin gerisinde olsa da piyasadaki hacmini büyütmeye devam ediyor. ABD ve Avrupa ile birlikte DeFi uygulamalarında da fazlasıyla tercih edilen USDC, Tether’ın en büyük alternatifi konumunda.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.