Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Üretimsel yapay zeka girişimi Writer, 100 milyon dolar yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
2023 yılına damgasını vuran üretimsel yapay zeka girişimleri, yatırımlar ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. İş dünyasına odaklanan bir üretimsel yapay zeka girişimi olan Writer, yatırım aldığını duyurdu. Writer tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, B serisi yatırım turunda 100 milyon dolar yatırım aldı.

Writer'ın 100 milyon dolarlık B serisi yatırım turu, ICONIQ Growth liderliğinde gerçekleşti. Yatırım turuna, ICONIQ Growth haricinde ise WndrCo, Balderton Capital, Insight Partners, Aspect Ventures ve şirketin müşterileri arasında da yer alan Accenture ve Vanguard da katıldı.

Alınan 100 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte Writer girişiminin bugüne kadar aldığı toplam yatırım ise 126 milyon dolara ulaştı. Writer'ın şirket değerlemesinin ise 500 milyon dolar ila 750 milyon dolar arasında olduğu tahmin ediliyor. Writer tarafından aktarılan bilgilere göre 100 milyon dolarlık yatırım, şirketin geliştirdiği büyük / geniş dil modellerine daha fazla yatırım yapması için kullanılacak.


2020 yılında May Habib ve Waseem AlShikh tarafından San Francisco'da kurulan Writer, kurumsal şirketler için üretimsel yapay zeka teknolojisi sunuyor. Writer'ın rakipleri arasında OpenAI, Anthropic, AI21 Labs ve Mistral AI gibi önemli girişimlerin yer aldığını da ekleyelim.

Sunduğu çözüm ile birlikte kurumsal şirketlerin üretimsel yapay zeka teknolojisi kullanmasını sağlayan Writer, müşterileri tarafından destek, operasyonlar, ürün, satış, İK ve pazarlama gibi alanlarda içerikler üretilmesi ve öneriler sunulması için aktif olarak kullanılıyor. Writer'ın müşterileri arasında ise Intuit, UiPath, Spotify, L’Oreal, Uber ve Accenture gibi önemli markalar yer alıyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.