Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Ünlü Çizerin MetaMask Cüzdanı Hack’lendi

  • Konbuyu başlatan Aylin Canel
  • Başlangıç tarihi
A

Aylin Canel

Misafir
Ünlü Çizerin MetaMask Cüzdanı Hack’lendi

Polarbears NFT kurucu ortağı Alemşah Öztürk’ün hesabının hack’lenmesinin ardından karikatürist Yılmaz Aslantürk’ün de Metamask cüzdanı hack’lendi.

Aslantürk durum hakkında Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında sattığı NFT’lerden tüm parasının çalındığını söyledi. Ayrıca OpenSea ve MetaMask’ten de herhangi bir geri dönüş alamadığını ekledi.

Türk NFT topluluğunun önemli iki ismi olan Alemşah Öztürk ve Yılmaz Aslantürk’ün eserlerini tuttukları cüzdanları art arda hack’lendi.

Aslantürk Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi;

“OpenSea’deki hesabım hacklendi ve sattığım NFT’lerden kazandığım tüm param çalındı. Ne OpenSea ne de MetaMask cevap verdi. Sadece destek sayfalarındaki linki gönderdiler o kadar. Henüz yolun başındayken veda ettim NFT dünyasına.”


OpenSea'deki hesabım heklendi ve sattığım NFT'lerden kazandığım tüm param çalındı. Ne OpenSea ne de Metamask cevap verdi. Sadece destek sayfalarındaki linki gönderdiler o kadar. Henüz yolun başındayken veda ettim NFT dünyasına.

— Yılmaz Aslantürk (@otisabi) February 8, 2022


NFT’lerinin satılmaya devam etmesi durumunda ise şunları ekledi; “İşin kötüsü sayfamdaki işler satıldıkça hırsızın cüzdanına girecek. Çünkü oradaki işleri silmek de paralı. 6 ay sonra otomatik olarak silinecek.” dedi.
Dün de MetaMask cüzdanı hack’lenen Alemşah Öztürk 128 ETH’inin çalındığını duyurmuştu.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Ünlü Çizerin MetaMask Cüzdanı Hack’lendi yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.