Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Ücretli WordPress Temaları Nereden Satın Alınır – Satılan Siteler

 • Konbuyu başlatan Burak Oran
 • Başlangıç tarihi
B

Burak Oran

Misafir
WPMAVI. WPMAVI - Türkiye Wordpress Rehberi

Ücretli wordpress temaları satılan siteler hangileri ? Ücretli temalar için güvenilir tema satışı yapan siteler hangileri ?

Ücretli WordPress teması almak istiyorum ancak hangi siteden almalıyım ? wordpress tema satın almak için nerelere bakmalıyım ?

İşte bu yazımda sizler için ücretli wordpress temaları nereden satın alınır, wordpress paralı temalar için en güvenilir siteler hangileridir, sıralayacağım.

Ücretli WordPress Temaları Satılan Siteler - Themeforest
Ücretli WordPress Temaları Satılan Siteler – Themeforest


Ücretli wordpress temaları satılan siteler listesinin ilk sırasında yer alan ve ücretli wordpress temaları satışının dünya üzerindeki en büyük maketi olan Themeforest

Tabii Themeforestsadece ücretli wordpress temaları ( premium temalar ) satın alabileceğiniz bir yer değil, aynı zamanda Drupal, Joomla, PHP scripts gibi bir çok webmaster dünyasına hitap eden ürünlerin satıldığı bir market.

Themeforest’ın ücretli wordpress temaları listesinde yer alan diğer sitelere göre farkı, ücretli wordpress tema satışının tek bir firma tarafından değil, bireysel üreticiler tarafından yapılması.

Themeforest’ı daha çok satıcı ile alıcıyı buluşturan bir market olarak düşünebilirsiniz. Ki zaten dünyanın en iyi 500 sitesi arasında yer almasının sebebi de bu.

Themeforest’ın bu kadar büyümesinin ve ücretli wordpress temaları arayanların genel olarak ilk baktığı yer olmasının sebebi de bir market olmasından geliyor.

Tabii binlerce üreticinin yaptığı üretim hem üretim hızına, hem de ürün yelpaze genişliğinin muazzam seviyelerde olmasına olan sağlıyor.

Eğer daha önce bu platfromdan ücretli wordpress temaları satın almadıysanız, Themeforest tema satın alacağım ama nasıl ? başlıklı yazımdan themeforest hakkında oldukça detaylı bir şekilde bilgi edinebilirsiniz.

Ücretli WordPress Temaları Nereden Satın Alınır
Ücretli WordPress Temaları Nereden Satın Alınır


Ücretli wordpress temaları satan siteler listesinin ikinci sırasında yer vermek istediğim firma ise MyThemeShop

Bunca yıllık wordpress tecrübemle söylüyorum ki, eğer ücretli bir wordpress teması alacaksa nız, ilk bakmanız gereken yer kesinlikle MyThemeShop

Neden derseniz;


Firmanın temalarını incelediğinizde, tasarımların genel olarak sade wordpress temalarından oluşturuğunu göreceksiniz. İşte bu tamamı ile kodlama aşamasında tema hızını ve SEO uyumluluğu baz almalarından kaynaklı.

Bir sitenin hızlı ve SEO uyumlu bir temaya sahip olması, google sıralama kriterleri arasında muazzam bir öneme sahip.

En Hızlı WordPress Temaları başlıklı yazılarımda yaptığım hız ölçüleri de bunu zaten kanıtlar nitelikte.

MyThemeShop’ta bunu çok iyi bildiği için odaklandığı nokta bu olmuş ve kendine bu noktaya odaklanarak bir pazar payı yaratmış.

#Kendim de blogumda da bu firmanın 3 eklentisini aktif olarak kullanıyorum. Yani kalitesini kendimde tecrübe ediyor ve insanlara o şekilde öneriyorum. ( Hangi eklentiler olduğunu wpmavi arkaplan sayfamdan ya da yazımın devamıda öğrenebilirsiniz. )

#Mythemeshop’tan tema satın almak başlıklı yazımı takip ederek, Mythemeshop üzerinden nasıl ücretli wordpress teması satın alınır, nasıl yüklenir, nasıl demodaki gibi yapılır gibi soruların cevabını detaylı olarak bulabilirsiniz.

Ücretli WordPress Temaları Satılan Siteler - Elegant Themes
Ücretli WordPress Temaları Satılan Siteler – Elegant Themes


Ücretli wordpress temaları satan siteler listesinde yer vermek istediğim, yıllardır bu sekötün içerisinde bulunan Elegantthemes

Elegantthemes sitesine göz attığınızda siz de birbirinden kaliteli ücretli wordpress temaları göreceksinizdir. Zaten böylesine kaliteli üretimler yapmasalar, bunca yıldır bu sektörde her geçen gün gösterdikleri büyüme ivmesi ile çok zor bulunurlardı.

Elegantthemes’in tek dezavantajı, tabii belki de bazıları için bu bir avantaj olarak görünecektr, tek tek ücretli wordpress tema satışı yapmamaları.

Eğer firmanın bir ücretli wordpress temasını kullanmak istiyorsanız, 3 farklı abonelikten birini satın almanız gerekiyor.

3 abonelik modelinde de tüm temalara ulaşma imkanınız oluyor. Yani bir kere abonelik satın aldığınızda firmanın tüm temalarını satın almış oluyorsunuz ve 1 yıl boyunca tüm bu temaları istediğiniz kadar indirebiliyor ve destek alabiliyorsunuz.

Eğer abone olur ve firmanın ücretli wordpress temaları arasından beğendiğiniz herhangi bir tema olmazsa, bunu satın alımdan sonraki 30 gün içerisinde firmaya belirtirseniz, ödediğiniz ücretin tamamını koşulsuz olarak geri alabiliyorsunuz.

Firmanın ücretli wordpress temaları için sunduğu 3 paket ise şu şekilde;

Personal:


 • Tüm temelara ulaşım
 • 1 yıl boyunca tema güncellemeleri
 • 1 yıl boyunca destek
 • Temaları istediğiniz kadar sitede kullanma
 • Her yıl yenileme ücreti ( Tabii bu aboneliği istediğiniz zaman iptal edebilir ve sadece 1 yıl için kullanabilirsiniz )

Developer:

 • Tüm personal aboneliğinde bulunan özellikler +
 • Tüm eklentilere ulaşım
 • Demo’da kullanılan tüm lisanslı fotoğraflar

LifeTime Access:

 • Tüm Developer aboneliğinde bulunan özellikler +
 • Hayat boyu sınırsız destek, güncelleme ve her yıl değil, tek sefer ödeme.

Ücretli WordPress Temaları Satan Siteler - Templatic
Ücretli WordPress Temaları Satan Siteler – Templatic


Ücretli wordpress temaları satılan siteler arasında yer alan bir diğer wordpress tema üreticisi ise Templatic

Tabii ücretli wordpress temaları üreticisi Templatic firmasını diğer firmalardan ayıran özellik ise, hedef kitlesi.

Firma daha çok, şehir rehberi, emlak temaları, forum ve liste temaları üretimi yapıyor. Ücretli temaların kalitesi ise gerçek anlamda muazzam.

#Eğer şehir rehberi ya da forum sitesi için ücretli wordpress temaları bakıyorsanız, mutlaka ama mutlaka Templatic temalarına bir göz atın derim.

Ücretli WordPress Temaları Satılan Siteler - EngineThemes
Ücretli WordPress Temaları Satılan Siteler – EngineThemes


Ücretli wordpress temaları satan siteler arasında yer alan bir diğer muazzam kaliteli ücretli wordpress tema satan firma ise Enginethemes

Firmanın satışta olan çok fazla teması yok. Dolayısı ile hedefledikleri kitle oldukça niş. Daha çok forum ve emlak temaları üzerine üretimleri mevcut.

Az ama öz üretim yapıyorlar. Ve yaptıkları üretimler de muzzam kalitede. Eğer emlak ya da forum sitesi için ücretli wordpress temaları arıyosanız, kesinlikle bir göz atmanız gereken bir firma.

Ek Olarak


#Tabii üstte sıraladığım ücretli wordpress temaları satan siteler listesine ek olarak, tüm bu üreticilerin arasından tek tek her sektöre yönelik özel seçtiğim tema yazılarıma bir göz atmanızı öneririm;

Ücretli WordPress SEO Uyumlu Temalar
Ücretli En Hızlı WordPress Temaları
Ücretli Kurumsal WordPress Temaları
Ücretli WordPress E-Ticaret Temaları
Ücretli WordPress Blog Temaları
Ücretli WordPress Haber Temaları
Ücretli WordPress Emlak Temaları
Ücretli WordPress Sosyal Medya Temaları
Ücretli WordPress Video Temaları
Ücretli WordPress Teknoloji Temaları
Ücretli WordPress Kadın Temaları
Ücretli WordPress Spor Salonu Temaları


Yukarıda gördüğünüz tüm yazılar, bunca yıllık wordpress tecrübemle aşğıda sıraladığım tüm ücretli wordpress temaları üreticileri arasından özenle seçtiğim temalardan oluşuyor.

Ancak ben kendim ücretli wordpress temaları neler tek tek incelemek istiyorum diyorsanız, altta yer alan dünya’nın en güvenilir ücretli wordpress tema üretici firmalardan istediğiniz sektöre yönelik tema bakabilirsiniz.

WordPress Temaları İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular


#Themeforest Nedir? Nasıl Tema Alınır?: Themeforest’tan tema almak başlıklı yazımı takip ederek, themeforest’a dair herşeyi öğrenebilirsiniz.

#MyThemeShop Nedir? Nasıl Tema Alınır?: Mythemeshop’tan tema satın almak başlıklı yazı ile, Mythemeshop üzerinden nasıl ücretli wordpress teması satın alınır, nasıl yüklenir, nasıl demodaki gibi yapılır gibi soruların cevabını detaylı olarak bulabilirsiniz.

#Ücretli Temalar Nereden Alınır?: Ücretli WordPress Temaları Satan Siteler başlıklı yazımda yer alan firmalardan tema satın alabilirsiniz.

#Tema Dilini Nasıl Değiştiririm?: Tema Türkçeleştirme başlıklı yazıyı takip ederek, temanızın dilini değiştirebilir ve çevirisini kolaylıkla yapabilirsiniz.

#Wordpress Tema Yükle Butonu Yok?: Eğer siz de wordpress sitenizde Admin Paneli >> Görünüm >> Temalar kısmında en üstte yer alan Yeni ekle ya da Tema Yükle butonu yok ise;

Bunun sebebi, wordpress.org değil de wordpress.com kullanıyor oluşunuz. WordPress.com ücretsiz olmasından dolayı tema yükleme kısıtlaması mevcut.

WordPress.org mu yoksa wordpress.com
mu başlıklı yazımı takip ederek, wordpress com ile org arasındaki farkı detaylı şekilde öğrenebilirsiniz.

Ayrıca, wordpress.com’dan wordpress.org’a geçiş başlıklı yazımı takip ederekte, wordpress sitenizi sorunsuz bir şekilde .com’dan .org’a taşıyabilirsiniz.

#Tema Değişikliği Nasıl Yapılır?: Güvenli bir şekilde hiç bir veri kaynına uğramadan tema değiştirmek istiyorsanız, Tema Değiştirme başlıklı yazıma bakabilirsiniz.

#Tema Nasıl Yüklenir?: WordPress Tema Yükleme başıklı yazımı takip ederek kolaylıkla temalarınızı kurabilirsiniz.

#Sen Hangi Temayı Önerirsin?: Bunca yıllık tecrüble söylüyorum ki tema seçimi yaparken, kesinlikle tasarım ikinci aşamada olsun. Önemli olan temanın nasıl göründüğü değil, içerik kalitesidir.

İçeriğiniz kalitesini ise SEO uyumlu ve hızlı bir tema ile desteklediğiniz zaman, google’da üst sıralara çıkmak adına muazzam başarılar elde edeceksinizdir. Peki öyle temaları nasıl bulacağız? Buyrun: En hızlı ve SEO uyumlu wordpress temalarıUmarım Ücretli WordPress Temaları Nereden Satın Alınır – Satılan Siteler başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur. Teşekkürlerinizi, yazımı sosyal mecralarda paylaşarak gösterebilirsiniz. Bu benim için fazlasıyla yeterli olacaktır.

Ücretli WordPress Temaları Nereden Satın Alınır – Satılan Siteler Burak Oran
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.