Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Twitter, gönderilerde yer işaretlerine eklenme sayısını göstermeye başladı

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Geçtiğimiz haftalarda tweet görüntüleme sayılarının, doğrudan gönderilerin üzerinde yer alacağını sizlere aktarmıştık. Twitter bundan böyle gönderilerde, kaç kişinin söz konusu gönderiyi yer işaretlerine eklediğini de göstermeye başlayacak.

Şu an için yer işaretleri sayısı yalnızca iOS kullanıcıları tarafından görüntülenebiliyor. Ancak ilerleyen dönemde daha fazla kullanıcı, bu özelliğe erişebilecek. Söz konusu özelliğin web ve Android platformu için tam olarak ne zaman kullanıma sunulacağı ise paylaşılmadı.

We love Bookmarks for saving Tweets to revisit later. Starting today on iOS, you’ll now see the total number of times a Tweet has been bookmarked on Tweet details.

— Twitter Support (@TwitterSupport) March 16, 2023Alıntı, retweet ve beğenilerden farklı olarak kimlerin tweeti yer işaretlerine eklediğini görmeniz mümkün değil. Şirket, hangi hesapların tweetleri yer işaretlerine eklediğini hiçbir zaman göstermeyeceğini dile getirdi. Bu arada Twitter'ın sahibi Elon Musk, şimdiye kadar yer işaretleri özelliği hakkında pek çok kez tweet attı. Hatta Musk, yer işaretlerini "sessiz beğeni" olarak tanımladı.

Etkileşimin yanı sıra görüntülenme ve yer işareti sayılarının gönderiler üzerinde açıkça görülebilmesi, hem platformun hem de hesabın erişim alanıyla ilgili şeffaflık sağlıyor.

Yine de Twitter'ın bu küçük değişikliklerin ötesinde platformun temel işleyişle ilgili problemleri çözmesi daha mühim. Zira geçtiğimiz günlerde 1 ay içinde ikinci kez çöken Twitter, bu çöküşlerden kısa bir süre sonra anasayfasının çalışmaması ile gündeme geldi.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.