Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

TGTR Twitter Blue Aboneliği Yasaklandı!

Twitter Türkçe Destek platformumuz ile ilişkili konudur. Konunun bütünü Twitter.Gen.TR sitemizde yayınlanmıştır.

Metaren

Administrator
Yönetici
Twitter Blue aboneliği 9 Kasım 2022 tarihinde, tüm Twitter kullanıcılarının kullanımına sunulmuştur. Ancak, bazı şirketlerin adına onaylı hesap işareti alınması büyük sorunlar doğurdu.

Şirketler adına açılmış sahte hesaplardan yapılan paylaşımlar borsayı karıştırdı. Örneğin, Lockheed Martin (savunma şirketi) firması adına açılan sahte hesap Twitter Blue aboneliği ile bir tweet attı. Yapılan paylaşım “Amerika, İsrail ve Suudi Arabistan’a silah satışını durdurduk” yönündeydi. Sonuç ise her şeyden habersiz olan Lockheed Martin firmasının borsada %5 değer kaybetmesiyle sonuçlanmıştır.

Benzeri spekülatif işlemler; ilaç firmaları, ünlü isimler, spor kulüpleri ve siyasi partiler içinde yaşanmıştır. Kontrol algoritması ile alakalı ivedilikle işlem sağlanabilmesi için, Twitter Blue abonelik süreci askıya alındı. Yaşanan mağduriyete zemin hazırladığı gerekçesiyle, Twitter‘ı zor günler bekliyor diyebiliriz.

Twitter Blue Aboneliği Yasaklandı! yazısı Twitter Türkiye adresinden alıntılanmıştır. Benzer ve daha detaylı bilgiler için TGTR'yi ziyaret edebilirsiniz.
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.