Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

TVGTR Türkiye’de Üretim Yapan TV Markaları

Televizyon modelleri, kampanyaları, uydu frekans bilgileri ve daha fazlasını url.gen.tr/tvgtr sitemizden inceleyebilirsiniz.
M

metaren

Misafir
Türkiye’de üretilen televizyon markaları genellikle yerel üretim yapan büyük firmalar veya uluslararası markalar için üretim yapan fabrikalar aracılığıyla piyasaya sunulmaktadır. Türkiye, elektronik üretiminde güçlü bir altyapıya sahip olduğundan birçok televizyon markası yerel fabrikalarda üretilmektedir. İşte Türkiye’de üretilen belli başlı televizyon markaları:

1. Vestel

Vestel, Türkiye’nin en büyük elektronik ve beyaz eşya üreticilerinden biridir ve Manisa’da bulunan devasa üretim tesisinde televizyon üretimi yapmaktadır. Hem kendi markası altında hem de dünya çapında birçok ünlü markanın televizyonlarını üretmektedir. Vestel, hem LCD hem de LED teknolojisi ile üretilen televizyonlarıyla tanınmaktadır.

2. Beko

Beko, Arçelik’in alt markalarından biridir ve Türkiye’de yaygın olarak tercih edilen bir markadır. Arçelik fabrikalarında üretilen televizyonlar, hem Beko hem de Grundig markalarıyla pazarlanmaktadır. Beko televizyonları, genellikle uygun fiyatlı ve dayanıklı seçenekler olarak öne çıkmaktadır.

3. Arçelik

Arçelik, Türkiye’nin en köklü beyaz eşya ve elektronik üreticilerinden biridir. Ayrıca Arçelik televizyonları, özellikle LED ve OLED teknolojileri ile dikkat çeker. Aynı zamanda akıllı televizyon teknolojilerine de yatırım yapan Arçelik, televizyonları yerli üretimle piyasaya sürmektedir.

4. Grundig

Grundig, kökeni Almanya’ya dayanan bir markadır, ancak Arçelik tarafından satın alınmış ve üretimi Türkiye’ye kaydırılmıştır. Türkiye’de üretilen Grundig televizyonlar, Arçelik fabrikalarında üretilmektedir ve üst segment kullanıcıları hedefleyen modelleriyle bilinir.

5. Regal

Vestel’in alt markalarından biri olan Regal, uygun fiyatlı televizyon modelleriyle Türkiye pazarında önemli bir yere sahiptir. Regal markası altında üretilen televizyonlar, Vestel’in Manisa’daki fabrikasında üretilmektedir ve genellikle ekonomik çözümler sunar.

6. Profilo

Profilo, geçmişte Türkiye’de beyaz eşya ve elektronik ürünler üreten bir markaydı. Şu anda BSH (Bosch und Siemens Hausgeräte) grubu tarafından yönetilen bir marka olsa da, Türkiye’de üretilen televizyonlarıyla hala bilinir. Profilo televizyonları genellikle yerli üretim tercih eden kullanıcılar için cazip bir seçenek olarak kalmıştır.

7. Sunny

Sunny, Türkiye’nin büyük elektronik üreticilerinden biri olup, özellikle televizyon üretiminde önemli bir paya sahiptir. Ayrıca Sunny, hem kendi markasıyla hem de OEM (Original Equipment Manufacturer) olarak diğer markalar için üretim yapmaktadır. Özellikle uygun fiyatlı modelleri ile geniş bir kitleye hitap etmektedir.

8. Axen

Axen, Sunny’nin alt markası olup, özellikle giriş seviyesi televizyon modelleriyle bilinir. Türkiye’de üretilen Axen televizyonları, uygun fiyatlı ve ekonomik çözümler sunmaktadır. Genellikle büyük zincir marketlerde kampanyalarla satılan Axen televizyonlar, geniş bir kullanıcı kitlesi tarafından tercih edilmektedir.

9. Altus

Arçelik’in yan markalarından biri olan Altus, beyaz eşya ve elektronik ürünlerde uygun fiyatlı seçenekler sunmaktadır. Ayrıca Türkiye’de üretilen Altus televizyonlar, dayanıklılığı ve uygun fiyatlarıyla dikkat çeker.

Türkiye’de Üretim Yapan Diğer Markalar​

Türkiye’de birçok global marka, yerel fabrikalarda televizyon üretimi yaptırmaktadır. Özellikle Vestel ve Sunny gibi üreticiler, birçok dünya markası için de üretim yapmaktadır. Bu markalar arasında Toshiba, Hitachi ve JVC gibi uluslararası markalar sayılabilir.

Sonuç​

Türkiye’de üretilen televizyonlar, genellikle yerli markaların yanı sıra global markalar için de üretim yapan fabrikalar tarafından üretilmektedir. Vestel, Arçelik, Beko gibi büyük yerli markalar, kalite ve teknolojide uluslararası standartları yakalamış ürünler sunmaktadır. Yerli üretim, uygun fiyat avantajı ve servis ağı açısından da Türk tüketicileri için cazip seçenekler sunmaktadır.

Türkiye’de Üretim Yapan TV Markaları başlıklı içerik Televizyon Bilgileri sitesinde yayınlanmıştır. Benzeri içerikler ve daha fazlasını Televizyon.Gen.TR adresinde bulabilirsiniz.

Detaylar ve blog sitemizdeki yanıtlara ulaşmak için TVGTR'deki konumuzu inceleyin.

Reklam

AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.