Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Türkiye’de Kripto Para Düzenlemelerinde Sona Gelindi

  • Konbuyu başlatan Aylin Canel
  • Başlangıç tarihi
A

Aylin Canel

Misafir
Türkiye-de Kripto Para Düzenlemelerinde Sona Gelindi

Kripto para varlıklarına yönelik yasal düzenleme çalışmalarında sona gelindi. Teklifin 10-12 maddeden oluşması bekleniyor. Kripto ticaretinin tüm yönleriyle düzenleneceği teklifte yatırımcının korunmasına dair maddeler de yer alacak.

Kripto para düzenlemesinde artık sona gelindi. Teklifle; Türkiye’de yıllık ticaret hacmi 500 milyar dolara ulaşan kripto varlıkların alım satımının yapıldığı piyasanın düzenlenmesi amaçlanıyor. Çalışmayla birlikte kripto varlıkların alım satımını organize eden ve yerel borsa olarak adlandırılan firmalara sermaye şartı getirilecek.

Düzenlemeyle bu firmaların, oranlarını, gelirlerini ve karlarını şeffaf bir şekilde ortaya koymaları zorunlu olacak. Bununla birlikte, bu kurallara tabii olmayan yurt dışı kaynaklı borsaların Türkiye’de yerleşik sistem altyapısı kurmasına ilişkin maddenin de teklifte yer alması bekleniyor.
Ayrıca yatırımcının korunması için de bankacılık düzenlemesine benzer bir yapı da öngörülüyor. Bilimsel yatırımcıdan vergi alınmayacağı düşüncesinin de yer aldığının altı çizildi.

Bize Telegram’dan Takip Edin!Türkiye’de Kripto Para Düzenlemelerinde Sona Gelindi yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.