Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto Türkiye Kripto Para Kâr Rakamlarında Devleri Geride Bıraktı

  • Konbuyu başlatan Aylin Canel
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
A

Aylin Canel

Misafir
Türkiye Kripto Para Kâr Rakamlarında Devleri Geride Bıraktı

Blok zinciri analiz şirketi Chainalysis, 2021 yılında kripto paralardan en çok kâr eden ülkeleri sıraladı. Çalışmada ABD ilk sırayı alırken Türkiye ise 6. sıranın sahibi oldu. Türkiye’nin, kripto para adaptasyonunun çok fazla olduğu Güney Asya ve Uzakdoğu ülkelerinin çoğunu geride bırakması da dikkat çekiyor.

Chainalysis, dünyada 2021 yılında kripto paralardan en çok kâr eden ülkeleri sıralayan bir çalışma yaptı. Şirket çalışmasının, kripto para evreninin merkeziyetsiz yapısı nedeniyle %100 mükemmel sonuç vermediğini ifade etti.

Geçen yıl bu çalışmayı sadece Bitcoin ve Ethereum için yapan şirket şimdi ise zincir üstünde takip ettiği tüm kripto paraların bu çalışmaya dahil edildiğini ekledi.

Türkiye Devleri Geçti


2021 yılında en çok kâr realizasyonu yapan ülkeler arasında Türkiye’nin de üst sıralarda yer alması dikkat çekti. Türkiye; ABD, Birleşik Krallık, Almanya, Japonya ve Çin’in ardından 6. sırayı aldı. Böylelikle Rusya, Fransa, Kanada, İspanya gibi ülkeleri de geride bırakmış oldu. 2021’in Mayıs ayında kripto para madencilerine, Eylül ayında ise tüm kripto para yatırımcı ve şirketlerine büyük darbe vurulan Çin’in ise tüm bu gidişata rağmen 5. sırada yer alması da dikkat çekti.

ABD’nin realize ettiği kâr 47 milyar dolar olurken, bu rakam Türkiye için ise 4.6 milyar dolar. Rusya’yla savaş halinde olan ve zor günler yaşayan Ukrayna’da da, kripto para yatırımcıları 2.8 milyar dolarlık kâr realize etti.

Toplam Kâr 162.7 Milyar Dolar


2020’deki 32.5 milyar dolarlık toplam kâr realizasyonu rakamına oranla 2021’den yüksek rakamlara ulaştı. Geçtiğimiz yıl elde edilen toplam kâr realizasyonu 162.5 milyar dolar oldu. 2021 yılı, şu ana kadarki en büyük boğa sezonu olarak ön plâna çıkmıştı. Bitcoin de Nisan ayında 64 bin, Kasım ayında ise 69 bin dolara çıkarak 2017’deki 20 bin dolarlık ATH’sini 2 kez 3’e katlamıştı.
Enflasyonun Yüksek Olduğu Ülkeler ise Geride Kaldı​


Sıralamada ayrıca yüksek enflasyon ve ciddi ekonomik zorlukların olduğu ülkeler geride kaldı. 50 ülkelik listede Pakistan son sırada kaldı. Pakistan, Hindistan ile birlikte Asya bölgesinin en büyük benimsenmesinin yaşandığı ülkelerden biri olarak gösteriliyordu.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Türkiye Kripto Para Kâr Rakamlarında Devleri Geride Bıraktı yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.