Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto Türkiye İstatistik Kurumu,Temmuz 2023 Enflasyon Oranlarını Duyurdu!

  • Konbuyu başlatan Batuhan Dursun
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
B

Batuhan Dursun

Misafir
TÜİK, Temmuz 2023 Enflasyon Oranlarını Duyurdu!

Türkiye İstatistik Kurumu,Temmuz 2023 Enflasyon Oranlarını Duyurdu!


Türkiye İstatistik Kurumu, beklenen temmuz ayı enflasyon verilerini duyurdu. Yayınlanan veriler ışığında 2023’ün 7. ayında enflasyon yıllık bazda yüzde 47,83 seviyesine yükseldi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), temmuz ayı enflasyon oranlarını açıkladı. Paylaşılan verilere göre, temmuz ayında enflasyon yıllık yüzde 47,83 ile artış gösterdi. Aylık enflasyon oranı ise yüzde 9,49 oldu. Beklentiler, aylık olarak yüzde 9,10, yıllık da yüzde 47,2 idi.
TÜİK, 2023’ün ilk altı ayında enflasyonun yıllık bazda üştüğünü açıklamıştı. Ocak ayında yıllık yüzde 57,68 olan enflasyon, şubat ayına gelindiğinde yüzde 55,18 oldu. Mart yıllık enflasyonu, yıllık yüzde 50,51 seviyesindeydi. Nisan ayı için açıklanan enflasyon ise yıllık yüzde 43,68 seviyesindeydi. Mayıs ayındaki yıllık enflasyon ise yüzde 39,59 olarak açıklanırken, son olarak haziran ayında da 38,21 oranında açıklandı.

İlginizi çekebilir: Yapay Zeka, Teknoloji Şirketleri İçin Ne Anlam İfade Ediyor?

Türkiye İstatistik Kurumu, Temmuz 2023 enflasyonunu yıllık yüzde 47,83 olarak açıkladı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK)
, temmuz ayı enflasyon oranını yıllık yüzde 47,83 olarak paylaştı. TÜİK, aylık enflasyon oranını ise yüzde 9,49 olarak duyurdu.

Türkiye İstatistik Kurumu,Temmuz 2023 Enflasyon Oranlarını Duyurdu! yazısı ilk önce Kripto Bloğu üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.