Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Tüm servetini bağışlamayı düşünen Bill Gates, dünyanın en zenginleri listesinden çıkacak

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
Bill Gates, tüm servetini, kendisinin ve eski eşinin hayata geçirdiği bir hayır kurumu olan Bill ve Melinda Gates Vakfı'na vermeyi planladığını açıkladı. Gates, Ukrayna'daki savaşın ve diğer faktörlerin neden olduğu aksiliklere atıfta bulunarak, bu ay vakıf için 20 milyar dolar bağışladığını duyurdu.

Ünlü milyarder, gelecekte tüm servetini Bill ve Melinda Gates Vakfı'na bağışlayacağını ve bunun kendisini dünyanın en zengin insanları listesinden çıkaracağını söyledi.

As I look to the future, I plan to give virtually all of my wealth to the foundation. I will move down and eventually off of the list of the world’s richest people.

— Bill Gates (@BillGates) July 13, 2022Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Bill Gates, ünlü milyarder yatırımcı Warren Buffet'a da Bill ve Melinda Gates Vakfı'na uzun zamandır yaptığı katkılardan dolayı teşekkür etti. Warren Buffett, Bill Gates ve Melinda French Gates, 2010 yılında The Giving Pledge adlı bir girişim kurmuş ve bu girişimle dünya çapında 200'den fazla milyarderden imza toplamıştı. Bu girişim ile amaçlanan, zengin kişilerin varlıklarının çoğunu, yaşamları boyunca ya da vasiyetleri doğrultusunda hayırseverlik ya da hayır işlerine vermeyi taahhüt etmeleriydi.

Bill Gates, özellikle son dönemde küresel ısınma ve iklim değişiklikleri ile sürdürülebilirlik konusunda yaptığı işlerle farkındalık yaratmaya çalışıyor. Gates'in bu alanda yaptığı yatırımlara buradan göz atabilirsiniz. Ünlü milyarder bu kapsamda servetinin büyük bir kısmını bağışlayacağını söylüyor.

Bloomberg'e göre şu anda 113 milyar dolarlık bir servete sahip olan Bill Gates ayrıca, servetini bağışladıktan sonra çocuklarına kalan kısmın onlara milyarder ünvanı vermeyeceğini söylüyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.