Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

TR Uzantılı Domain Almanın Avantajları

Metaren

Administrator
Yönetici
Her konuda millileşmekten bahseden ve bunun için sadece sosyal medya ve blog sitelerimiz üzerinden makale yazmak ile yetinen bir toplam haline geldiğimiz aşikardır. Bu konumuzda yerli domain uzantımız olan .TR uzantılı domainlerin bizlere verdiği faydalardan bahsetmeye çalışacağız. Umarım bakış açınızın gelişiminde bir faydamız olur.

Sorumuz basit, Neden TR Uzantılı Domain üzerinden hizmet vermeliyim?

  1. Domain piyasasında neredeyse tüm keyword kelimelerin .com / .net / .org uzantısı dolu veya birbirine çok yakın domainler bulunuyor.
  2. Ekonomik; TR uzantılı olmayan tüm domainler, register firmaları tarafından döviz kurlarına endeksli olarak yukarı aşağı savrulabiliyor ancak TR uzantılı domainler için bu söz konusu değil. Metunic üzerinden 1 yıllık , KDV dahil 20 TL'ye domain kaydı gerçekleştirebilirsiniz.
  3. Güven verir; TR uzantılı domainler ile yapılmış piyasa analizlerinde de ortaya konulduğu gibi .tr ile biten domainlere olan güven, piyasadaki yüzlerce domain uzantısına göre daha fazla güven verdiği görüldü.
 
Son düzenleme:

Metaren

Administrator
Yönetici
#güncelBilgi

Trabis öncesi com.tr, net.tr ve org.tr domainlerin tahsis edilebilmesi için evrak ibraz etmeniz gerekirdi. Yeni sürecin başlaması, yani Trabis'in faaliyete girmesi ile bu domainler için evrak vermenize gerek kalmayacak. İlk gelen alır mantığı ile com, org ve net.tr uzantılı alan adı tahsisi yapabileceksiniz.

Metunic üzerinden 1 yıllık KDV dahil 20 TL'ye domain kaydı gerçekleştirebileceğinizi belirttiğimiz dönem geride kaldı. Güncel fiyatlar, 21.21 TL + KDV yani 25.03 TL'ye denk geliyor.
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.