Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forum'a kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Thodex’in Kurucusunun Binance’deki Kripto Paralarına El Konulabilir!

E

elif tanriverdi

Misafir
Thodex kripto para vurgunuyla ilgili soruşturmada sonuca kavuşamayan soruşturma devam ediyor. Savcılık, Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer’in popüler kripto para borsası olan Binance’a para aktardığını tespit etti.

Savcılık, Thodex davasındaki şüphelilerin Binance’daki kripto paralarına el konulmasını talep etti. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Örgütlü, Kaçakçılık ve Mali Suçlar Soruşturma Bürosu Savcısı Yücel Ertaş tarafından yürütülen soruşturma hâla devam etmekte. Savcılığın birçok resmi kurumla yazışmalar yapıldığı söyleniyor. Ayrıca savcılık, Faruk Fatih Özer’in nerede olduğuna dair tespitini yapmak için uğraşıyor. Öte yandan mağdurların zararının belirlenebilmesi için çalışmalar yürütmeye devam ediyor.

Faruk Fatih Özer’in de aralarında bulunduğu tüm şüphelilerin çeşitli kripto para birimlerinin ticareti için Binance’e para aktardığını açıklamıştı.

En çok merak edilen sorulardan birisi ise Faruk Fatih Özer’in nerede?​


Başsavcılık, Thodex’in kurucusu ve yöneticisi olan Özer’in hâlâ Arnavutluk’ta olduğunu belirledi. Özer’in Arnavutluk’tan iadesini istendi ancak Arnavutluk’tan şimdilik cevap gelmedi. Ayrıca Faruk Fatih Özer’in, ağabeyi Güven Özer’in de aralarında bulunduğu 6 tutuklu ve hakkında adli kontrol bulunan 27 şüphelinin olduğu dosyada; Thodex şirketinin ve tüm şüphelilerin 30 milyon 100 bin 78 lira parasına da el konulduğu iddia ediliyor.

Kaynak : Kripto Blogu
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Benzer konular Forum Tarih
E Elektronik Para 0 53

Benzer konular

Reklam