Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Thodex’in Kurucusunun Binance’deki Kripto Paralarına El Konulabilir!

E

elif tanriverdi

Misafir
Thodex kripto para vurgunuyla ilgili soruşturmada sonuca kavuşamayan soruşturma devam ediyor. Savcılık, Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer’in popüler kripto para borsası olan Binance’a para aktardığını tespit etti.

Savcılık, Thodex davasındaki şüphelilerin Binance’daki kripto paralarına el konulmasını talep etti. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Örgütlü, Kaçakçılık ve Mali Suçlar Soruşturma Bürosu Savcısı Yücel Ertaş tarafından yürütülen soruşturma hâla devam etmekte. Savcılığın birçok resmi kurumla yazışmalar yapıldığı söyleniyor. Ayrıca savcılık, Faruk Fatih Özer’in nerede olduğuna dair tespitini yapmak için uğraşıyor. Öte yandan mağdurların zararının belirlenebilmesi için çalışmalar yürütmeye devam ediyor.

Faruk Fatih Özer’in de aralarında bulunduğu tüm şüphelilerin çeşitli kripto para birimlerinin ticareti için Binance’e para aktardığını açıklamıştı.

En çok merak edilen sorulardan birisi ise Faruk Fatih Özer’in nerede?​


Başsavcılık, Thodex’in kurucusu ve yöneticisi olan Özer’in hâlâ Arnavutluk’ta olduğunu belirledi. Özer’in Arnavutluk’tan iadesini istendi ancak Arnavutluk’tan şimdilik cevap gelmedi. Ayrıca Faruk Fatih Özer’in, ağabeyi Güven Özer’in de aralarında bulunduğu 6 tutuklu ve hakkında adli kontrol bulunan 27 şüphelinin olduğu dosyada; Thodex şirketinin ve tüm şüphelilerin 30 milyon 100 bin 78 lira parasına da el konulduğu iddia ediliyor.

Kaynak : Kripto Blogu
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Benzer konular Forum Tarih
E Elektronik Para 0 263

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.