Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto Tesla Elindeki Bitcoin’in Yüzde 75’ini Sattı

  • Konbuyu başlatan Bilgehan Bilge
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
B

Bilgehan Bilge

Misafir
kriptoblogu_tesla_bitcoin-1024x576.jpg

Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla elindeki Bitcoin’lerin büyük bir kısmını sattığını açıkladı. BTC sert düşüşe geçti.Tesla, ikinci çeyrek kazanç raporunda, Bitcoin varlıklarının %75’ini sattığını açıkladı. Şirket, koinleri 963 milyon dolara sattı. Tesla, kalan dijital varlıklarının değerinin 218 milyon dolar olduğunu söyledi.

Geçen yıl Şubat ayında şirket, bilanço sermayesi ile 1,5 milyar dolarlık kripto para birimi satın aldığını, ayrıca, yakında elektrikli araçların satışı için ödeme olarak Bitcoin seçeneği sunacaklarını belirtmişti. Bu duyurunun ardından, kripto para piyasalarındaki bir dizi kripto paranın fiyatı arttı. Musk fiili bir kripto lideri haline geldi. Şirket daha sonra, ani bir kararla kripto ödemelerini kabul etme planlarından vazgeçtiklerini açıkladığında, toplulukla olan bu iyi niyetin çoğu tersine döndü.


Tesla, Elon Musk‘ın sosyal medyada ve Tesla’nın CEO’su pozisyonunda kişisel olarak desteklediği hem Bitcoin hem de Dogecoin dahil olmak üzere, kripto para birimlerinin fiyatlarındaki keskin bir düşüşün ardından Bitcoinleri satışa çıkardı.

Şirketin yöneticileri satışın nedeni olarak Çin’deki Covid-19 karantinalarının belirsizliği sırasında nakit pozisyonlarını en üst düzeye çıkarma arzusu olduğunu açıkladı.

Tesla CFO’su Zachary Kirkhorn yaptığı açıklamada, “Gelecekte Bitcoin varlıklarını artırmaya kesinlikle sıcak bakıyoruz. Dolayısıyla bu, Bitcoin hakkında bir karar olarak algılanmamalıdır. Çin’deki Covid-19 karantinaları göz önüne alındığında, şirketin genel likiditesi konusunda endişeliydik.” dedi.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Tesla Elindeki Bitcoin’in Yüzde 75’ini Sattı yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.