Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Website Şikayet Tatil.Com - Reel Dolandırıcı

Şikayet edilen website, konu yazarını mağdur etmiştir. Dikkat! Mağduriyet ilerleyen süreçte çözülmüş, ancak şikayet konusu güncellenmemiş olabilir.

Metaren

Administrator
Yönetici
Çok büyük platform, öyle büyük - böyle büyük. TV reklamı veriyor, şubeleri var, uygun fiyatlı falanlar filanlar...

Tatil.com aleni dolandırıcı firmadır. Kulaktan dolma bilgiler ile kendi forumumuzda, Tatil.Com gibi bir firmayı şikayet etmeyecek karakterde olduğumu az çok anlamış olduğunuzu ümit ederek yaşadığım mağduriyeti ve muhatap bulamama sürecimi sizlere çok kısa açıklayayım.

İlgili siteden bir rezervasyon işlemi gerçekleştirdim, ücretini ödedim. Haziran'da, rezervasyon tarihine 3 gün kala firmanın çağrı merkezinden aranarak türlü bahaneler ile iptal işlemi yapılması şart koşuldu ve mecburen ücret iadesini kabul ettim. Buraya kadar herhangi bir problem yok. Sonuçta hotel sahibi değiller ve ne kadar büyük olursanız olun bazı durumlarda sorunun en sağlıklı çözümü ücret iadesidir.

Peki ödemiş olduğum tutar nerede?
- Buhar oldu. İptal işleminin 7 iş günü içerisinde tamamlanacağı, ödeme yaptığım karta iade edileceği belirtiliyordu. Yaklaşık 1 ay sonra aradığımda finansal sorunları olduğunu alenen telefon görüşmesinde belirttiler. Sonrasın 3 kez daha telefon görüşmesi gerçekleştirdik ve hepsinde "en kısa sürede kartınıza iade edilecektir" yanıtı aldım. Sonuç hüsran.

Tüketici Hakem Heyetine başvuruda bulunduk. Sonuçlanmasını bekliyoruz. Ödediğim tutarı öyle yada böyle bir şekilde geri alacağım. Almadığım bir hizmet için ve iptal koşullarında benden kaynaklı bir problem olmadığı için illa ki ödeyecekler. Ancak bir daha bu firmanın herhangi bir tatil rezervasyonunu değerlendirmeye dahil almayacağım. Kimseye de tavsiye etmem.

Reklam

AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.