Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Super Bowl’da Kripto Para Reklamları Damga Vurdu

  • Konbuyu başlatan Aylin Canel
  • Başlangıç tarihi
A

Aylin Canel

Misafir
Super Bowl-a Damga Vuran Kripto Para Reklamları

Super Bowl, Amerikan ulusal futbol ligi maçıdır ve büyük markaların reklamlarını yaptığı bir platform olarak da sıkça kullanılmaktadır. Bu seneki Super Bowl’a ise kripto para reklamları damga vurdu. Özellikle ABD merkezli borsalardan Coinbase ve FTX’in arasındaki sıkı rekabet reklamlarda dikkat çekmekteydi.

FTX’in reklamında ünlü komedyen Larry David oynadı. 2 buçuk dakikalık reklamda David; tekerleğin icadından tuvalete, aya inişten kahveye en son ise FTX’e yenilikçi fikirleri reddeden bir karakteri canlandırıyordu. Reklamın sonunda ise “Larry gibi olma, sıradaki büyük gelişmeyi kaçırma” sloganına yer verilmiş.

Reklamın haricinde FTX, reklamı izleyenler için çekiliş de yaptı. FTX’in Twitter hesabını takip eden, gönderiyi beğenen ve retweet eden 4 kişiye 7.54 BTC vaat etti.

Coinbase ise diyalog olmayan bir reklam yapmayı tercih etmiş. Coinbase’in reklamında yalnızca bir QR kod ve siyah ekran yer alıyor. Ekranın kenarlarına dokundukça renk değiştiren hareketli DVD video logosundan esinlenilen reklamda ise; Coinbase’e katılan yeni kullanıcıların her birine 15 Şubat’a kadar 15 dolar ödül vadedildi. Yeni ve mevcut müşteriler arasından 3 kişi de toplamda 3 milyon dolarlık Bitcoin ödülü paylaşacak.

Coinbase Reklamların Ardından Çöktü​


Coinbase reklamının yayınlanmasının ardından ise beklenenin üzerinde gelen trafik sebebiyle site çöktü. Şirketin Super Bowl reklamı için 16 milyon dolar harcadığı belirtiliyor. Bilgisayar uzmanı ve eski casus Edward Snowden Coinbase hakkında şu ifadeleri kullandı;
“Coinbase insanları web sitelerine yönlendirmek için Super Bowl reklamına 16 milyon dolar harcamış. Ancak reklam başladıktan 10 saniye sonra sitenin çökmemesini sağlamak için ise 0 dolar.”

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Super Bowl’da Kripto Para Reklamları Damga Vurdu yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 
Benzer konular Forum Tarih
E Elektronik Para 0 163

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.