Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Steve Wozniak, YouTube'a karşı açtığı davayı kaybetti

A

Arden Papuççiyan

Misafir
Apple'ın kurucu ortaklarından olan Steve Wozniak, platform içinde yer alan bir video nedeniyle geçtiğimiz hafta YouTube'a dava açmıştı. Bloomberg tarafından aktarılan bilgilere göre Steve Wozniak'ın YouTube'a karşı açtığı dava başlamadan bitti.

Hatırlatmak gerekirse Steve Wozniak, YouTube içinde yer alan bir videoda bitcoin dolandırıcılığı yapıldığı ve video içinde kendi görselleri kullanıldığı için YouTube'a dava açmıştı. Paylaşılan bilgilere göre mahkeme, bitcoin dolandırıcılığı yapılan videoda Steve Wozniak görselleri kullanılmasından YouTube'un sorumlu olamayacağına karar verdi.

Bunun yanı sıra mahkemenin Steve Wozniak'a YouTube'a karşı yaptığı şikayeti gözden geçirmesi için 30 günlük bir süre verdiğini de ekleyelim. Bu kararla birlikte Steve Wozniak'ın YouTube'a açtığı davanın da sonuna gelinmiş oldu.

YouTube ve Google gibi internet şirketlerinin kullanıcılar tarafından oluşturulan içerikten sorumlu olarak muamele görmesini engelleyen federal bir yasayla korunduklarını da ekleyelim. Konu hakkında açıklamalar yapan Wozniak, YouTube'un videoları aylarca platformundan kaldırmamasının yanı sıra onlara trafik çeken hedefli reklamlar göstererek dolandırıcılığa katkıda bulunduğunu da söyledi.

Söz konusu dolandırıcılık videolarında görselleri yer alan tek ismin Steve Wozniak olmadığını da paylaşalım. Bill Gates, Elon Musk ve Dell CEO Michael Dell gibi teknoloji dünyasının önemli isimlerinin görselleri de bu videolarda yer alıyor. Konu ile ilgili gelişmeleri sizlere aktaracağız.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.