Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Square’den AfterPay için 29 Milyar Dolarlık Anlaşma

  • Konbuyu başlatan elif tanriverdi
  • Başlangıç tarihi
E

elif tanriverdi

Misafir
Jack Dorsey son dönemde Bitcoin’e verdiği desteği iyice artırdı. Son hamlesi de CEO’su olduğu Square şirketinin, Afterpay şirketini satın alması oldu. Square, bu satın alım için yaklaşık 29 milyar dolar ödeyecek.
Twitter ve Square’in CEO ve kurucusu Jack Dorsey’den önemli bir yatırım daha geldi. Square şirketi Avustralyalı ödeme devi Afterpay’i satın alma konusunda anlaşmaya vardı. İki şirket de konuyla ilgili resmi açıklama yaptılar. Yapılan açıklamalara göre; Afterpay hissedarlarının, hisse başına 0.375 Square hissesi alacaklar. Satın alma işleminin 2022’nin ilk çeyreğinde tamamlanacak. Square’in 29 milyarlık bu anlaşması Avustralya tarihinin de en büyük anlaşmasıdır.Afterpay şirketi, ödemeler zamanında yapılırsa, perakende müşterilere ürünleri faizsiz ve dört taksitte ödeme seçeneği sunacağını açıkladı. Yaklaşık 16 milyon müşterisi olan Afteryay; müşterilerinin bu sistemi kredi kartındansa bir borç alma yöntemi olarak görüyor. Müşteriler Afterpay’e düzenli ödemeler yapıyor ve her sipariş için belli oranda yüzde ödüyor.

Afterpay’in rakip şirketlerinden biri olan İsveç merkezli Klarna da son 3 ayda değerini 2’ye katlayarak 45.6 milyar dolara çıkardı. Bir başka dev ödeme şirketi olan PayPal da; “Pay in 4” yani “4 seferde öde” uygulamasına sahip. Temmuz ayında da Apple, Goldman Sachs ile iş birliğine giderek, “Şimdi al, sonra öde” sistemini ApplePay kullanıcılarına sunacağını açıkladı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Square’den AfterPay için 29 Milyar Dolarlık Anlaşma yazısı ilk önce Kripto Blogu üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.