Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forum'a kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Square Şirketi Bitcoin Cüzdanı Üretiyor!

  • Konbuyu başlatan elif tanriverdi
  • Başlangıç tarihi
E

elif tanriverdi

Misafir
Square şirketinin sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamaya göre; Şirket Bitcoin için donanım cüzdanı üretme kararı aldı. Twitter’ın da CEO’su Jack Dorsey, şirketin bu kararını ilk olarak 4 Haziran tarihinde açıklamıştı.

Bu projede Bitcoin kullanıcıları, kripto para özel anahtarını kendilerinin kontrol ettiği cüzdanlarda saklayabilecek. Hatta koinleri başka bir partinin kontrolünde de olabilecek.

Square donanım müdürü Jesse Dorogusker; Bu proje ile kullanıcıların Bitcoinlerini kendi başlarına saklamasını yaygınlaştırmayı hedeflediklerini söyledi. Ayrıca, cüzdanın mobil kullanımına da öncelik verileceğini açıkladı. Cüzdanın global çapta dağıtımının yapılacağını; koinlerini kendi başlarına saklamak isteyenlere destek olması amacıyla da çoklu-imza (multi-sig) özelliğine sahip olacağını belirtti.

Twitter’ın ve Square’in CEO’su Jack Dorsey; ”geliştirilecek donanım cüzdanında erişilebilirliğin ve güvenliğin bir arada olması gerekiyor” dedi. Cüzdan geliştirmeleri halinde bunu Cash App’e entegre edeceklerini de belirtti.

Kaynak : Kripto Blogu
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

Reklam