Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Spotify, Türkiye'de Premium abonelik ücretlerine zam yapacağını açıkladı

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Spotify, Premium abonelik ücretlerine zam yapacağını açıkladı. Bugün, Spotify Premium üyelerine gönderilen bir bildirim ile 17,99 TL olan Bireysel abonelik ücretinin 20,99 TL'ye çıkarılacağını duyurdu. Yeni ücret tarifesi Ekim 2022'den itibaren geçerli olacak


Paylaşılan bilgilere göre, Aylık 'Duo' paketinin fiyatı 23.99 TL'den 27.99 TL'ye yükselirken, 29.99 TL'lik aylık 'aile' paketinin fiyatı 34.99 TL olarak güncellendi. 8.99 TL olan öğrenci paketinin ise 10.49 TL fiyatı ile kullanıcılara sunulacağını belirtelim.


Şubat ayında dördüncü çeyrek sonuçlarını açıklayan Spotify, toplamda 406 milyon ve premium olarak da 180 milyon kullanıcıya ulaştığını açıkladı. Dördüncü çeyrek verlerine göre; şirketin reklam geliri yıldan yılda yüzde 40 artarak 394 milyon euroya ulaştı. Toplam gelir yıldan yılda yüzde 24 artarak 2,69 milyar euroya yükselirken, Premium hizmetinden elde edilen gelir ise yaklaşık 2,3 milyar euro oldu.

Şimdiye kadar pek çok içerik odaklı global abonelik servisinin şirketin kur dalgalanmasını abonelik fiyatlarına yansıttığını gördük. Spotify'da benzer bir yaklaşımla, abonelik gelirlerini dengelemeye çalışıyor olabilir.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.