Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forum'a kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Solana Üzerinde İlk NFT Satışı Gerçekleşti!

E

elif tanriverdi

Misafir
Solana ağı üzerinde ilk defa milyon dolarlık NFT satışı gerçekleşti. Moonrock Capital Degenerate Ape Academy tarafından sunulan NFT 5,980 SOL karşılığında satıldı.

Solana ağı üzerinde Degen Ape #7225 olarak isimlendirilen NFT, koleksiyon içerisinde en az bulunan 13’üncü parça olarak dikkat çekiyor. Moonrock’ın yaptığı bir diğer büyük çaplı alım ise 1,388 SOL (260,000dolar) karşılığında satılan 18. SolPunk non-fungible tokendır.

Moonrock Capital just acquired the 13th rarest @DegenApeAcademy NFT for 5980 $SOL ($1,109,170.40) pic.twitter.com/STkwJetRl1

— Moonrock Capital (@MoonrockCapital) September 11, 2021

Geçtiğimiz dönemde ağ üzerinde gerçekleşen en büyük satış 7,000 SOL’e satılan #1674 kodlu Degen Ape NFT’si idi. Yeni satış ile rekor #7225 kodlu NFT’ye geçti.

NFT furyası ilk olarak Ethereum ağı üzerinde başladı ve milyon dolarlık birçok satış gerçekleşti. Bu süreçte “fee”lerin artmasıyla birlikte Solana, Avalanche, Cardano ve Tezos gibi ağlar üzerinde de testler ve koleksiyon denemeleri gerçekleşmeye başladı.

Söz konusu tweette de görüldüğü üzerene fee ücretlerine isyan eden NFT sanatçıları ve NFT almak isteyen yatırımcılar, farklı ağları tercih etmeye başladı.

$Eth gas fees are way too high lol rn (only gonna get worse), and that’s gonna stop a lot of people buying NFTs (unless you’re the wealthy), so ya boy is getting ahead of the game and buying NFTs on $Sol instead

— KSICRYPTO (@ksicrypto) September 7, 2021

Geçtiğimiz haftalarda Solana üzerindeki NFT ekosistemi, hızla gelişerek büyüme kaydetti. Bu durum, SOL fiyatına da ciddi oranda yansıyarak 200 doalr seviyelerini geride bırakmasına sebep oldu. Tüm zamanların en yüksek seviyelerini test eden SOL ciddi bir yükseliş hareketi yakaladı ve Marketcap sıralamasında Binance Coin’i (BNB) geride bıraktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

Reklam