Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

SIX Şirketi İlk Dijital Varlık Borsası Lisansı Alan İlk İsim Oldu

E

elif tanriverdi

Misafir
İsviçre’nin finansal piyasalarını düzenleyen FINMA; bir ilke imza atarak ülkedeki ilk dijital menkul kıymetlerin token şeklinde alınıp satılmasına onay verdi. Menkul kıymetlerin token olarak dolaşımda olmasını sağlayan SIX Digital Exchange ile SDX Trading’e faaliyet izni verildi.
  • SIX Digital Exchange’e bağlı olan SDX Trading AG, FINMA’dan aldığı lisans doğrultusunda dijital menkul kıymetler için alım-satım, takas ve saklama hizmeti vermeye başlayacak.
  • 2018 yılında kurulan SIXDigital Exchange, bu hizmetleri sunmak için Corda adlı blokzinciri platformunu kullanıyor.
  • FINMA tarafından verilen lisanslar; SIXDigital Exchange’in bir merkezi saklama kuruluşu SDX Trading’in ise; borsa olarak faaliyet göstermesini sağlayacak.
  • SIX Yönetim Kurulu Üyesi Thomas Zeeb; dijitalleşen sermaye piyasalarını, ana akımın bir parçası haline getirmek için önemli bir adım olduğunu söyledi.
  • SIXDigital Exchange, önümüzdeki aylarda dijital varlıklar için global likidite ağı oluşturmaya çalışacak.

Kaynak : Kripto Blogu

Moderatör tarafında düzenlendi:

Reklam

AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.