Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Sina Afra'nın girişimi Tiko 65 milyon dolar yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Sina Afra'nın girişimi Tiko, A serisi yatırım turunda 65 milyon dolar yatırım aldı. Hatırlarsanız Sina Afra'nın gayrimenkul alım satım girişimi Evtiko, 2019'da Türkiye operasyonunu durdurmuştu. O dönemde şirket, faaliyetlerine İspanya'da Tiko markasıyla devam edeceğini açıklamıştı.

Şirketin A serisi yatırım turu, Btov ve Rocket Internet liderliğinde, Class 5 Ventures'dan Joel Ayala, geçmişte Voi ve Lime'da yöneticilik yapan Noa Khamallah'nın katılımıyla gerçekleşti. Tiko yatırımı Avrupa'ya açılmanın ilk adımı olarak Portekiz pazarına giriş yapmak için kullanacak. Tiko, bununla birlikte şu anda 75 kişiden oluşan ekibi genişletmeyi de planlıyor.

Sina Afra yatırım turunun ardından şöyle konuştu:

Bu verimsiz bir pazar. COVID-19, insanların mülklere bakış açısını değiştirdi çünkü bir bahçe istiyorlar, daha izole olmak istiyorlar, bu nedenle mülk satışları düşmüyor. Satıcıları teknoloji odaklı bir çözümle güçlendirebiliyoruz.

Afra ayrıca ürettikleri teknoloji odaklı çözümün etkisini de paylaştı:

Büyümemizin nedeni teknoloji, çünkü İspanya pazarında her gün 3 milyon veri noktası toplayabiliyor ve verimli ve hızlı bir şekilde fiyatlandırmak için makine öğrenimi algoritmaları uygulayabiliyoruz.

Tiko'nun, fiyat belirlemek için yerel pazarı, mülkün konumu ve büyüklüğü gibi faktörleri değerlendirdiğini belirtelim. Kıta Avrupası pazarının büyük ama yavaş olduğunu dile getiren Sina Afra sözlerini şöyle tamamlıyor:

Her coğrafyanın her yıl milyarlarca geliri var, bu yüzden bunun %1'ine ulaşmak bile muazzam.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.