Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forum'a kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sıcaklık kontrollü akıllı kupa girişimi Ember 23,5 milyon dolar yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Candeğer Muradoğlu
  • Başlangıç tarihi
C

Candeğer Muradoğlu

Misafir
Akıllı küçük ev aletlerinin zaman ve hız kazandırdığı bir gerçek. Bu ürünler, özellikle teknolojik gelişmeler kapsamında bu cihazların boyutlarının küçülmesi ve ucuzlaması ile geniş bir kitlenin ihtiyaçlarını karşılıyor. Bugün edindiğimiz bilgilere göre sıcaklık kontrollü akıllı kupa girişimi Ember 23,5 milyon dolar yatırım aldı.

Tur, Singapur merkezli EDBI ile Foxconn'un yan kuruluşu GOLDTek tarafından yönetildi. Şirket, yeni gelen yatırımı Ar-Ge merkezi inşa etmek için kullanacak. Amaç, ürünü geliştirerek diğer ülkelerdeki varlığını artırmak. Ember'in üst düzey yöneticilerinden Jim Rowan ise şirketin geçen seneye göre yüzde 76 büyüdüğünü söyledi. Gelecek sene personel sayısını artırmak istediklerini kaydetti.

Kurucu ve grup CEO'su Clay Alexander yaptığı açıklamada ise “Bugüne kadar Ember, sıcaklık kontrolü, veri ve bağlantıyla ilgili 129'dan fazla onaylanmış patente sahip. Bu ek sermaye özellikle sağlık ve bebek besleme alanında üreteceğimiz teknolojiyi hayata geçirmede etkili olacak” diye söyleyerek sağlık sektörüne dair hedeflerini açıkladı.

2016 yılında kurulan şirket, ilk ürününü dünyaca ünlü kahve zinciri Starbucks'a vermiş. İlk altı haftada bu satışta 110 bin ürün satılmış. Clay Alexander, kendisi için kahveyi sıcak içmenin önemli bir şey olduğunu ifade ediyor. Alexander sözlerine şirketi kurma fikrini nasıl bulduğunu anlatarak şöyle devam ediyor: "2009 yılında bir sabah mutfakta eşimle kahvaltı ederken tabağımdaki omlet soğudu. Bunun üzerine 21'inci yüzyılda en azından tabağımın yemeğimi uygun bir sıcaklıkta tutabilmesi gerektiğini düşündüm.”

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam