Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

SEC’den İtiraf, Biz XRP İyi ya da Kötü Demedik

E

elif tanriverdi

Misafir
ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) itiraf etti. Ripple’a dava açmadan önce birçok kişi XRP hakkında sorular sordu ama olumlu ya da olumsuz hiçbir yorum yapmadığını açıkladı.

SEC’den davanın seyri açısından önemli bir açıklama geldi. Dava sürecinin başından beri yakından takip eden ve Ripple tarafını haklı olduğunu sürekli belirten avukat Jeremy Hogan; Twitter hesabından resmi dosya paylaştı. Dosya SEC’nin XRP hakkındaki menkul kıymet değerlendirmesiyle ilgiliydi.

SEC’nin, Ripple şirketine dava açmadan önce 3. taraflara hiçbir şekilde XRP hakkında bir yorum yapmadık açıklamasını vurgulayan avukat Hogan; “Evet, sonunda kabul ettiler. Komisyon, bu dava açılmadan önce kendisine XRP hakkında birçok tarafın sorular yönelttiğini kabul etmektedir. Ancak Komisyon, bu konuda kimseye olumlu ya da olumsuz bir cevap vermemiştir” şeklinde açıklamada bulundu.

Avukat Hogan dava dosyasında, SEC’nin gelen sorulara cevap vermediğini belirten; ve XRP’ye menkul kıymet diyemediğini gösteren bir resmi bir belge olduğunu söylüyor.

Bilindiği üzere Ripple son dönemde, SEC’nin çalışanlarına; Bitcoin, Ethereum ve XRP işlemi yapmalarına izin verip vermediği üzerinde duruyordu. SEC ise bu konuda, mahremiyet kanununa sığınıyor ve bilgi vermek istemediğini belirtmişti.

Kaynak : Kripto Blogu
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Benzer konular Forum Tarih
E Elektronik Para 0 97

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.