Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

SEC, Spot Bitcoin ETF Başvurusunu Reddetti!

  • Konbuyu başlatan elif tanriverdi
  • Başlangıç tarihi
E

elif tanriverdi

Misafir
Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), WisdomTree’nin Spot Bitcoin ETF başvurusunu reddetti!
Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), WisdomTree’nin Bitcoin ETF listeleme önerisini reddetti. SEC’in yaptığı açıklamaya göre ETF başvurularında belirli kriterlerin karşılanması gerektiğini özellikle vurguladı. Son ertelemenin nedeni olarak da şirketin, hileli ve manipülatif eylemler; ve uygulamaları önlemek için tasarlanan kriterini yerine getirmediğini söyledi.

SEC, spot bir ürünün onaylayabilmek için ürünün işlem gördüğü piyasanın manipülasyona kapalı olmalı. Ve yatırımcıların endişelenmesine mahal vermemesi gerektiğini belirtti.Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), bu durumu yatırımcıları ve kamu yararını korumak için yaptığını özellikle dile getirmekte. Bilindiği üzere bir yatırım aracı olarak kullanılan ETF; yatırımcıların kripto paraları herhangi bir aracı kuruma ihtiyaç duymadan Bitcoin sahibi olmasını sağlayan bir sistemdir. SEC, henüz herhangi bir spot Bitcoin ETF başvurusunu onaylamış değil. Bugüne kadar dev şirketler tarafından yapılan başvurular, çeşitli nedenler ile sürekli reddedildi. Son olarak 2 ay önce VanEck’in önerdiği Bitcoin ETF’ini de reddetmişti.

Her ne kadar spot Bitcoin ETF başvuruları art arda reddedilse de, Başkan Gary Gensler yönetimindeki SEC; Bitcoin vadeli ETF’lerinin ticarete başlamasına izin verdi. Hatırlanacağı üzere Bitcoin vadeli ETF’lerinin kabulü ilk zamanlarda merak konusuydu. Örneğin ProShares’in Bitcoin Strategy ETF’i yakın zaman önce; New York Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmeye başladığında hacim rekorunu kırmıştı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!SEC, Spot Bitcoin ETF Başvurusunu Reddetti! yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.