Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

SEC, Grayscale Spot Bitcoin EFT Hakkında Endişeli

  • Konbuyu başlatan Aylin Canel
  • Başlangıç tarihi
A

Aylin Canel

Misafir
SEC, Grayscale Spot Bitcoin EFT Hakkında Endişeli

SEC, kripto para piyasalarındaki likiditenin fazla olmamasından dolayı fiyat enflasyonuna neden olduğunu düşünüyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından cuma günü yapılan bir duyuruya göre; Grayscale, Grayscale Bitcoin Trust’ı (GBTC) bir Bitcoin spot borsa yatırım fonuna (EFT) dönüştürmek için başvurdu. SEC ise Grayscale’in hisse manipülasyonu, dolandırıcılık vb. diğer olası sorunları önlemede sıkıntı yaşayacağına dair endişelerini dile getirdi.

SEC ayrıca Bitcoin’in EFT için uygun olup olmama konusundaki endişelerini de dile getirerek kripto para piyasalarındaki likitidesi ve şeffaflığını değerlendirdi.

Grayscale’in başvurusu hakkında SEC halktan yardım talep etti. SEC halkın, Bitcoin EFT başvurusuyla ilgili yorum yapmasını istedi. Yanıt verilmesi için ise 21 günlük bir zaman tanıdı. Ayrıca SEC yatırım yöneticisi Bitwise’dan da kendi spot Bitcoin EFT teklifiyle ilgili benzer endişelere yanıt vermesini istedi.
SEC son bir ay içerisinde; WisdomTree, Krypton, SkyBridge ve Fidelty’den gelen spor Bitcoin EFT başvurularını reddetmişti.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!SEC, Grayscale Spot Bitcoin EFT Hakkında Endişeli yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.