Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto Sanat ve teknoloji bir arada! NFT Bienali Dünyayı Gezecek

  • Konbuyu başlatan Batuhan Dursun
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
B

Batuhan Dursun

Misafir
Adsiz-Web-sitesi-Instagram-Gonderisi-Kare-Web-sitesi.jpg

İlk olarak dünyanın ilk sanat NFT Bienali, İstanbul’da başladığı yolculuğunda dünyanın 9 farklı noktasındaki etkinliklerle devam edecek.

NFT sektörü, son yılların en popüler teknolojik trendlerinden biri haline geldi ve trend hızla büyümeye devam ediyor. Özellikle sanat ve oyun sektörlerinde, NFT kullanımı yaygınlaşmaya devam ederken, birçok ünlü sanatçı ve oyun yapımcısı bu teknolojinin potansiyelini keşfediyor.

Bu konuda NFT sektörünün gelişimi, birçok farklı yönde ilerliyor. Önümüzdeki dönemlerde, NFT’lerin kullanım alanının kamusal alanda daha da genişlemesi ve bu teknolojinin yaygınlaşması beklentiler arasında. Örneğin, NFT’lerin birçok farklı ticaret alanında kullanılmaya başlanabileceği ve hatta fiziksel öğelerin değiştirilebilir hale getirilebileceği düşünülüyor.

Diğer taraftan NFT’lerin sanat ile harmanlanan bir mesaj yönü de bulunuyor. Sanatçıların fikirleri, görüşleri ve felsefeleri, NFT’ler ile sonsuza kadar varlıklarını korumaya hazırlanırken, gönderdikleri mesaj çok daha geniş kitlelerde kabul görüyoruz.

Bu ve benzeri eserlerin katılımcıları ile buluştuğu, sanat ve sanatçının, mesaj ve gözlemcileri ile harmanlandığı NFT Biennial’inde birçok NFT meraklısının katılımı ile gerçekleşti. 15 Ocak’a kadar sürecek olan etkinlikte NFT’lerin yanı sıra etkileşimli VR gözlükleri ve oyun deneyimi de yer alıyor.

Dünyanın ilk sanat NFT Biennial’i, açılışını Zorlu PSM’de gerçekleştirdi


NFT’ler günümüzde hemen hemen her yerde karşımıza çıkıyor. Her ne kadar 2022’nin ilk çeyreğindeki ivmesine sahip olmasa da gelişimini istikrarlı bir şekilde sürdüren sektör, yeni ürünleri ve sanatçıları ile üretmeye ve sunmaya devam ediyor.

Kimi zaman bir koleksiyon, kimi zaman ise bir proje olarak karşımıza çıkan NFT’ler bu sefer karşımıza alanında uzman sanatçıların yaptığı görsel şölenler ile çıktı. NFT Biennial ekranlarda yer alan NFT eserleri, sadece görüntü değil, kulaklıklar ile sunulan sesler ile de katılımcıları büyüledi.

b607e608-99ff-030e-7311-8c97b733dc6b


Dünyanın çeşitli bölgelerinden 12 kişilik bir ekip tarafından hazırlanan Bienalde, sundukları eserler ile konvansiyonel sanat dünyası ile NFT ekosistemi arasında bir bağ kurmayı amaçlıyor. Dünyada 9 ayrı ülkede gerçekleştirilmesi planlanan fiziksel galeriler ile Metaverse’ü bir araya getiren Bienali, İstanbul’u başlangıç noktası olarak belirledi.

Devam eden süreçlerde Berlin, Amsterdam, Londra, Brüksel, Bogota, Los Angeles ve Tokyo da dahil olmak üzere birçok noktada katılımcıları ile buluşacak etkinlik oldukça ilgi topladı.

Sanat ve teknoloji bir arada! NFT Bienali Dünyayı Gezecek yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.