Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Sahibinden'den ikinci el araç alım-satım platformu: Otobid

  • Konbuyu başlatan Candeğer Muradoğlu
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
C

Candeğer Muradoğlu

Misafir
Bilindiği gibi ikinci el araç pazarı, genellikle daha uygun fiyatlarla sunulan araçlar, yeni araçlara göre daha ekonomik bir seçenek sunuyor. Bu durum, araç sahibi olmak isteyenlerin bütçe kısıtlamalarını hafifletiyor ve daha geniş bir araç yelpazesine erişim sağlıyor. İkinci el araç piyasası ayrıca, bir aracın ilk sahibinden sonraki yaşam döngüsünü uzatarak kaynakların daha etkin kullanılmasını teşvik ediyor.

Türkiye'nin önde gelen e-ticaret sitelerinden Sahibinden, bu kapsamda Otobid adlı yeni bir platform geliştirdi. Platform, geleneksel yöntemlerden farklı olarak online açık artırma ortamında araç alım-satımını kolaylaştırmayı hedefliyor ve bireysel kullanıcıların araçlarını binlerce oto galerinin katılabildiği online bir platformda satışa sunarak, hızlı, şeffaf ve güvenilir bir satış süreci sunmayı odağına alıyor.

Böylece araç sahipleri, araçlarını açık artırmanın sağladığı fiyat avantajıyla daha doğru fiyata satabiliyor. Otobid'in sunduğu hizmetler, kullanıcıların araçlarını kolayca satmalarını ve alıcıların geniş bir araç yelpazesine erişim sağlamalarını sağlıyor. Platform İstanbul, Ankara, Bursa ve Antalya’da bulunan 11 noktada hizmet veriyor.

Otobid'de araçlarını satmak isteyen kullanıcılar, araç bilgilerini ve özelliklerini girerek platformun online sistemi üzerinde araçlarının ön değerlemesini yapabiliyor.

Otobid Genel Müdürü Sinan Barutçuoğlu, Otobid'in iş modelini şöyle anlatıyor: "Kullanıcılarımızın aracını randevu aldığı Otobid hizmet noktasına getirmesi ve ücretsiz olarak gerçekleştirilen ekspertiz sonrasında açık artırma başlangıç fiyatı kesinleştiriliyor. Takiben, sadece platforma kayıtlı binlerce kurumsal oto galerinin alıcı olarak katılabildiği online açık artırmada araç satışa sunuluyor. Satış gerçekleştikten sonra tüm devir işlemleri bizim tarafımızdan araç sahibi adına gerçekleştiriliyor ve satış bedeli 1 gün içinde sahibinden.com güvencesi ile araç sahibinin banka hesabına aktarılıyor."

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.