Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Sağlık girişimi Evidose, 500 Emerging Europe'un da katıldığı turda 500 bin dolar yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Candeğer Muradoğlu
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
C

Candeğer Muradoğlu

Misafir
Sağlık ürünlerinin bilimsel değerlendirmesi üzerine çalışan Evidose, 500 Emerging Europe'un da katıldığı yatırım turundan 500 bin dolar yatırım aldı. Polonya merkezli girişimin 500 bin dolarlık yatırım turunun diğer katılımcısı ise Inovo VC.

Şirket, bu yatırımın platformun daha gelişmiş bir düzeye taşınması, işlemlerin otomatik hale getirilmesi ve hizmet yelpazesinin işlevsel gıda, kozmetik ve wellness cihazları ile uygulamaları içerecek şekilde genişletilmesi için kullanılacağını açıkladı.

Anna Litwińska ve Kacper Zambrzycki tarafından kurulan Evidose, gıda takviyeleri ve wellness ürünlerinin etkinliğini bilimsel olarak doğrulayan bir platform geliştiriyor. Bu platform, üreticilerin ürünlerinin gerçek etkilerini tespit etmelerine ve bilimsel kanıtlarla desteklenen veriler sunmalarına olanak tanıyor.

2023 yılında faaliyete geçen şirket, katılımcılar üzerinde bu ürünlerin etkilerini objektif verilerle değerlendirmek için giyilebilir teknolojiler ve kan testleri gibi yöntemler kullanıyorlar. Bu sayede, şeffaflık sağlayarak tüketici güvenini artırmayı ve sektörde gerçek etkilerin daha sağlam bir şekilde anlaşılmasını hedefliyorlar.

Evidose'un faaliyetleri, gıda takviyeleri ve wellness ürünleri gibi sağlık ürünlerinin etkinliklerini bilimsel olarak doğrulamak açısından büyük bir öneme sahip. Çünkü bu ürünler genellikle pazarlama iddialarıyla değerlendirilir ve tüketiciler tarafından tercih edilir. Ancak, bu iddiaların bilimsel olarak doğrulanmaması durumunda, tüketicilerin gerçek etkileri hakkında güvenilir bilgiye ulaşmaları zor olabilir.

Evidose'un platformu, üreticilere ürünlerinin gerçek etkilerini kapsamlı bir şekilde test etme ve bilimsel verilerle destekleme fırsatı sunarak sektörde daha fazla şeffaflık sağlıyor. Bu durum, tüketicilerin daha bilinçli seçimler yapmasına ve üreticilerin ürünlerinin etkinliğini kanıtlama sürecinde güvenilir bir yol izlemesine yardımcı oluyor. Şirket, 2024'ün ilk aylarında İngiltere, Almanya, Fransa ve Benelüx ülkelerinde lansman yapmayı hedefliyor.

Evidose'un klinik araştırma alanında art arda elde ettikleri iki zaferin ardından, dinamik sağlık teknolojileri sektöründeki 10. yatırımlarını temsil ettiğini belirten 500 Emerging Europe general partner Enis Hulli, en az on yıllık bir ortaklığı taahhüt ettikleri bu yolculuğa birlikte çıkmaktan heyecan duyduklarını da aktardı.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.