Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Saç Cilası ile Göz Alıcı Parlaklık

  • Konbuyu başlatan Serap KAYA
  • Başlangıç tarihi
S

Serap KAYA

Misafir
Boyalı saçların mükemmel rengini ve doğal parlaklığını çok daha uzun süre korumak için saç cilasına ne dersiniz? Saçlarınızı hayalinizdeki renge boyadıktan sonra geriye tek bir şey kalıyor: Saçınızın rengini ve parlaklığını olabildiğince uzun süre korumak. Bazı saç boyaları zamanla solabilir veya akabilir. Bu durum saçınızı ne sıklıkta yıkadığınızdan, kullandığınız tedaviye, kullandığınız saç boyasının dokusuna, sahip olduğunuz saç tipine kadar birçok farklı faktöre bağlıdır. Saçlarınızı her soluk ve cansız göründüğünde yeniden boyamak yerine daha pratik bir çözüme ne dersiniz? İşte saçınızın parlaklığını ve rengini uzun süre korumanıza yardımcı olacak saç cilası.

Saça Cila Nasıl Yapılır?


Saç cilası uygularken ilk adım saçınıza uygun bir renk seçip karıştırma kabına koymaktır. Uygun miktarda oksitleyici ajanın eklendiği karışım saçın tamamına uygulanır. Saçta ton farklılıkları varsa her ton için ayrı karışım yapılmalıdır. Yaklaşık yarım saat saç üzerinde kalan saç cilası karışımı, bekleme süresi geçtikten sonra tamamen yıkanır.

Saç Cilası

Saç Cilası Faydaları

Saç Cilası Ne İşe Yarar Faydaları


Saç cilası, ağartılmış veya boyalı saçları düzeltir. Saç rengi turuncu veya kırmızı ise bu tonlar daha küllü görünecektir. Diğer faydaları aşağıdaki gibidir.

  • Renklendirmeden sonra saçta görünen ham tonların, hatta yeşile dönen tonların bile güçlenmesine yardımcı olur.
  • 2 farklı saç rengini arka arkaya denemek de o rengi güzelleştirecektir.
  • Vurgu, balyaj ve ombre işlemlerinde oluşabilecek renk hatalarını düzeltir.
  • Saç rengine daha doğal bir görünüm kazandırır ve saçın rengini açar.
  • Saç cilası ile saçınızın rengi daha eşit hale getirir.
  • Saç rengini açmadan saça canlılık verir.

Oksidansız Saç Cilası Nedir?


Saç Cilası Nedir zamanla renklenen saç tellerinde istenmeyen parlamaları ve bulanıklaşmaları önlemek için kullanılan bir tekniktir. Bu yöntem saç tellerinin doğal parlaklığını artırmaya ve saç renginin ömrünü uzatmaya yardımcı olacaktır. Yukarıda belirttiğimiz gibi saç cilası uygulamasında öncelikle oksidan kullanılır. Fakat bu kimyasalın saçları uzun vadede yıpratıcı etkisi söz konusudur.

Tabii ki tüm saçınızı boyayacaksanız, oksidan işlemini düzenli olarak yapmanız gerekecek. Ancak ombre, brushlight ve aydınlatıcı gibi her saça uygulanmayan renklendirme işlemleri ile saç boyama sıklığı tamamen size kalmış. Oksidansız saç cilası, bu kimyasaldan arındırılmış özel formüle sahip olarak saçlarınızı yıpratmaz.

Saç Cilası Tarifi

Saç Cilası

Saç Cilası Tarifi

Saç cilası tarihsel olarak saç boyasının seyreltilmesiyle elde edilen bir karışım kullanılarak yapılmıştır. Ancak günümüzde bu işlem, yeni teknolojiler kullanılarak ve saça parlaklık katan bileşenlerin yardımıyla gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda kullanılan boya miktarı ve oksidasyon oranı da son derece önemlidir. Ayrıca uygulanan saç cilası saç boyasının yapısına ve sıklığına göre değişiklik gösterebilir.

Saç cilası işlemi kolay gibi görünse de deneyimli kişiler tarafından yapılmadığı takdirde sonuca ulaşmak oldukça zordur. Boya ve oksitleyici karışımının miktarını gözlemlemek ve karışımı saça eşit ve doğru miktarda uygulamak çok önemlidir. Ayrıca saç cilası miktarı her saç rengi ve saç tipi için farklı olabilir. Saç tipini dikkatlice analiz etmek gerekir.

Saç Cilası Ne Kadar Sürede Akar


Saç cilası akıyor mu? Saç cilası, normal renk gibi zamanla solacaktır. Ancak saç cilası uzun süre kalıcı ve kaliteli saç rengiyle yapılırsa saçta akma süresi uzayacaktır. Böylece kalıcı saç renginizle parlamaya devam edebilirsiniz. Genel olarak, saç cilasının ömrü yaklaşık 1-1.5 aydır. Bununla birlikte, saç cilası dayanıklılığı büyük ölçüde saçınıza nasıl baktığınıza bağlıdır. Boyalı saçlara uygun şampuan, saç kremi ve saç yağı kullanırsanız saç renginizi daha uzun süre koruyabilir ve parlayabilirsiniz.

Adım Adım Saç Cilası Uygulama Şekli


Günümüzde pek çok kadın, saç cilası konusunda araştırmalarını internet yolu ile gerçekleştirmekte ve bu işlemi kendileri evde kolayca uygulamaktadır. Şimdi sırası ile evde saç cilası uygulama aşamlarından bahsedelim:

Saç Cilası

Adım Adım Saç Cilası Uygulama Şekli

1.Saç Cilanızı Hazırlayın


Yukarıda bahsettiğimiz gibi, tarihsel olarak evde saç spreyi yapmak için saç boyasına su katılarak kullanılmıştır. Ancak bu şekilde kesin sonuçlar elde edilememiştir. Bu yüzden artık saç spreyinin yerini alan, saça parlaklık katan ve saç rengini güzelleştiren saç boyaları kullanıyoruz. Saça parlaklık ve doğallık verirken aynı zamanda saç renginin eşitlenmesini sağlayan bu renklendirme işlemleri, konusunda uzman eller tarafından gerçekleştirmelidir. Saç rengi bu şekilde ultra parlak görünür. Özel salonlarda oksidansız saç spreyi ve bitkisel saç spreyi gibi seçenekler bulabilirsiniz.

2.Saç Cilası Uygulama


Öncelikle uygun bir renk seçilir ve istenilen ton karıştırma kabına yerleştirilir. Daha sonra oksitleyici ajan karıştırılarak özel bir saç karışımı yapılır. Kökler ve saçın geri kalanı arasında bir fark varsa, karışım köklere ve saçın geri kalanına ayrı ayrı uygulanır.

3: Süre Dolduktan Sonra Saçınızı Durulayın


Peki, saç cilası ne kadar süre saçta tutulmalıdır? Kuaförlerin tavsiyesine bağlı olarak yaklaşık 30-40 dakika saçta bırakılması uygundur. Daha sonra saç durulanır. Saç cilası fiyatları da saçın rengine ve kalınlığına göre değişiklik gösterebilmektedir. Kuaförünüzde saç cilası uygulatacak iseniz maliyetini sorduğunuzdan emin olun.

Kaynak : AlemiKadın
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.