Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Sabit Coin için Japonya’dan Yeni Kısıtlama Geliyor!

  • Konbuyu başlatan elif tanriverdi
  • Başlangıç tarihi
E

elif tanriverdi

Misafir
Japonya regülatörlerin ülkedeki hangi şirketlerin sabit coin çıkarabileceği konusunda sınırlama getireceklerine dair açıklama yaptı.
Nikkei’nin haberine göre, finansal piyasaları düzenleyen ve denetleyen kurum FSA; bankalar ve para transferi hizmetlerinin bu tarz faaliyetler içerisinde yer almasını uygun bulmuyor. Bu nedenle kurumun gelecek yıl içerisinde yürürlüğe girecek şekilde yasa teklifi hazırladığı belirtiliyor.Cüzdan sağlayıcıları dahil olmak üzere sabit coin ile ilişki içinde olan tüm şirketlerin FSA gözetimine tabi tutulacağı belirtiliyor. Öte yandan bu şirketler Japon yasaları kapsamındaki kullanıcı kimliklerinin doğrulamalı. Ayrıca şüpheli işlemlerin bildirilmesi gibi suç faaliyetlerinden elde edilen gelirleri önlemeye ilişkin yükümlülükleri yerine getirmeleri istenecek.

Çoğunlukla Sabit coin’ler, ABD Dolarına endeksli olmak üzere ulusal para birimlerine veya varlıklara bağlı olan kripto paraları ifade eder. Ekim ayı itibari ile sabit coin’lerin toplam piyasa değeri 130 milyar dolara yaklaşmıştı. En çok bilinen sabit coin’i Tether tarafından çıkarılan USDT’dir.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

Sabit Coin için Japonya’dan Yeni Kısıtlama Geliyor! yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.