Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto Sabit Coin Çöküşü Tether’a mı Yansıdı?

  • Konbuyu başlatan Aylin Canel
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
A

Aylin Canel

Misafir
Sabit Coin Çöküşü Tether-a mı Yansıdı?

En büyük sabit coin USDT’nin değeri sabah saatleri itibariyle 0.96 doların da altına düştü.

Terra UST’de gelen tarihi çöküş Bitcoin’de de sert düşüş hareketleri olmasına sebep olurken sabit coin’ler ise bir kez daha tartışma konusu oldu. Terraform Labs, UST’nin yeniden ABD dolarına dengelenmesi için yatırımcı desteği ararken bir başka algoritmik sabit coin olan USDN’de de sert düşüş meydana geldi.

USDT Korkusu…


Algoritmik sabit coin’lerin tartışma konusu olduğu bu ortamda, piyasayı USDT korkusu sardı. Yıllardır açık ara şekilde en büyük sabit coin olan USDT, sabah saatlerinde 0.96 doların da altına indi. Binance’de de kullanıcılar USDC, TUSD ve BUSD gibi diğer sabit coin’lere geçmeye başladılar ancak bu durum şu an için panik seviyesinde yaşanmıyor.

Balinanın 520 Milyon USDT Satışı


Çarşamba gününü Perşembe’ye bağlayan gece yapılan satış işlemi dikkatleri üzerinde topladı. Tarihe geçecek olan satışta bir balina 520 milyon USDT sattı ve karşılığında sadece 130 milyon USDC aldı. Balina bu işlem için adeta %400’lük bir prim ödedi. Balinanın, böyle bir satışı neden yaptığı konusunda ise bir bilgi yok.
Tether CTO’su Ardoino’dan Açıklama Geldi

Şirkete bağlı olan Bitfinex borsası ve Tether şirketlerinin CTO’su Paolo Ardoino da yaşananlarla ilgili açıklamalarda bulundu. Ardoino Twitter hesabından yaptığı açıklamada tether.to adresinden 1 USDT karşılığında 1 ABD doları verilmesine devam edildiğini ve şirketin son 24 saatte 300 milyon dolarlık ödeme yaptığını ifade etti. Ardoino bu tweet’iyle adeta Tether’de herhangi bir panik durumunun olmadığının da mesajını vermiş oldu.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Sabit Coin Çöküşü Tether’a mı Yansıdı? yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.