Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto Rusya-Ukrayna Krizinin Kripto Paraya Etkileri Değerlendirildi

DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
A

Aylin Canel

Misafir
Rusya-Ukrayna Krizinin Kripto Paraya Etkileri Değerlendirildi

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi Blackrock’ın CEO’su Larry Fink, Rusya-Ukrayna savaşının kripto para birimlerine etkisini değerlendirdi. Fink; savaşın dijital para birimlerini hızlandırma üzerinde potansiyel bir etkisi olduğunu dile getirdi.

10 trilyon dolardan fazla fon yöneten, dünyanın en büyük varlık yöneticisi Blackrock CEO’su Larry Fink, Perşembe günü dijital para birimleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Fink, yaptığı açıklamalarda, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali’nin son otuz yılda yaşadığımız küreselleşmeye son verdiğini dile getirdi. CEO, savaşın etkisini kapsamlı bir şekilde tartıştıktan sonra şunları ifade etti;

“Savaşın daha az tartışılan bir yönü, dijital para birimlerini hızlandırma üzerindeki potansiyel etkisidir. Savaş, ülkeleri para birimi bağımlılıklarını yeniden değerlendirmeye sevk edecek.”

Ayrıca, Blackrock’ın müşterilerine hizmet etmesine nasıl yardımcı olabileceklerini anlamak için dijital para birimleri, stablecoin’ler ve temel teknolojileri incelediğini de doğruladı. Larry Fink, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;

“Savaştan önce bile, birkaç hükümet dijital para birimlerinde daha aktif bir rol oynamaya ve faaliyet gösterdikleri düzenleyici çerçeveleri tanımlamaya çalışıyordu.”

Fink, dijital para birimlerinin getirebileceği bazı faydaları özetleyerek şunları ifade etti;

“Düşünceli bir şekilde tasarlanmış küresel bir dijital ödeme sistemi, kara para aklama ve yolsuzluk riskini azaltırken uluslararası işlemlerin çözümünü iyileştirebilir. Örneğin dijital para birimleri, gurbetçi işçilerin kazançlarını ailelerine geri göndermesi gibi, sınır ötesi ödemelerin maliyetlerini düşürmeye de yardımcı olabilir.”

Blackrock, Kripto Para Birimlerini Araştırıyor​


Fink, Blackrock’un müşterilere kripto ürünleri ve hizmetleri sunmaya başlayıp başlamayacağına ilişkin şunları söyledi:

Müşterilerimizden artan talep gördükçe, Blackrock, müşterilerimize hizmet etmemize nasıl yardımcı olabileceklerini anlamak için dijital para birimleri, sabit paralar ve temel teknolojileri inceliyor.

CEO, geçtiğimiz yıl Temmuz ayında Blackrock’un müşterilerden kripto para birimleri için çok az talep gördüğünü ifade etti. Ancak Fink, geçen yıl Nisan ayında kripto para biriminden etkilendiğini ve bunun “harika bir varlık sınıfı” olabileceğine inandığını dile getirdi.

Tüm bunlara rağmen kripto konusunda şüpheci kaldı. Geçtiğimiz yıl Ekim ayında Blackrock yöneticisi, lider kripto para birimi Bitcoin’in değersiz olduğunu söyleyen JPMorgan CEO’su Jamie Dimon ile benzer bir görüşü paylaştığını açıkladı.

Kaynak : Kripto Blogu
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.