Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Bilgi RTS Oyun Nedir?

İçerik bilgilendirme amaçlıdır.

Ruşen

Moderator
Yönetici

RTS Oyun Nedir?​

Gerçek zamanlı strateji olarak bilinen (Real-Time Strategy) RTS oyunları, genellikle savaş temasının işlendiği, rakip oyuncular veya yapay zekaya karşı oynanabilen oyunlardır. RTS oyunlarında genellikle belirli bir strateji planı hazırlandıktan sonra ordular hazırlanır ve üsler inşa edilir. Amaç, kimi zaman rakibin kalesini yıkmak olabildiği gibi, kimi zaman düşmanları mağlup ederek zafere ulaşmaktır. Geniş ordular, imparatorluklar, yönetim sistemleri, taht mücadeleleri gibi pek çok durum, RTS oyunlarında karşılaşılan senaryolar arasında yer alır. Gerçek zamanlı olarak oynanması nedeniyle online platformda oyunu durdurmak mümkün değildir. RTS oyunlarında grafiklerin maksimum seviyede iyi olması, beklenen bir durum değildir. Genellikle hikayeye ve oyunda başarıyı sağlayacak stratejilere önem verilir. Oyuncuların mevcut sistemleriyle de alakalı olan grafik kalitesini sağlayan belli başlı RTS oyunları vardır. Orta Çağ, Yeni Çağ, Yakın Çağ, uygarlık tarihi, Mısır ve “Antik Medeniyetler, tarih sahnesine ışık tutan savaşlar, uzay ve galaksiler, RTS oyunları kapsamında yer alan ögelerdir. Her oyun, kendi içerisinde farklı bir konsepti barındırabildiği gibi, Arcade modunda oynanabilen RTS oyunlarına rastlamak da mümkündür. Oyunda kazanmak ve rakipler üzerinde avantaj sağlayabilmek için maksimum seviyede bina, birim ve ekipmana ihtiyaç duyulur. Aynı zamanda iyi bir strateji ve geleceğe dönük planlı hareket edebilecek bir birlik de RTS oyunlarının olmazsa olmazı olarak bilinir.
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.