Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Robot teknolojisine odaklanan FarmWise, 45 milyon dolar yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Candeğer Muradoğlu
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
C

Candeğer Muradoğlu

Misafir
Agtech (tarım teknolojileri) alanında çalışan robotik firması FarmWise 45 milyon dolar yatırım aldı. 45 milyon dolarlık yatırım, Fall Line Capital ve Middleland Capital tarafından yönetildi. ABD merkezli şirketin yatırım turuna GV, Taylor Farms, Calibrate Ventures, Playground Global, SVG Ventures ve Wilbur Ellis katıldı.

Ayrıca Fall Line Capital kurucu ortağı ve genel müdürü Clay Mitchell şirketin yönetim kurulunda yer alacağı kaydedildi. 2016 yılında kurulan Farmwise'ın toplam yatırım miktarı ise 65,2 milyon dolara çıktı. Yeni gelen yatırımın şirketin Ar-Ge süreçlerini geliştirmek için kullanılacağı açıklandı.

Sebastien Boyer, Thomas Palomares tarafından faaliyete geçen şirket, ot ayıklama robotu üretiyor. İklim nedeniyle California ve Arizona'da yoğun olarak kullanılan robotlar, yabancı ot kontrolü yapmak ve en uygun hasat gününü belirlemek için çalışıyor. Böylece çiftliklerde maliyetler düşüyor. Robotlar, tarlada çalışan çiftçilerin ot ayıklama yükünü hafifletmek ve sürdürüebilir çözüm sağlamak için tasarlandı.

Bilindiği üzere dünya üzerinde her 8 kişiden biri açlıktan ölüyor. Artan dünya nüfusu mevcut gıda ihtiyacını gün geçtikçe daha da görünür hale getiriyor. Gıda güvenliğini küresel ısınma, aşırı nüfus artışı, plansız ve hızlı kentleşme tehdit ediyor. 2050'de 2 milyar kişinin bu durumla mücadele edeceği söyleniyor. Bu noktada tarım sektöründe Ar-Ge çalışmalarına ağırlık verilmesi oldukça önemli. Bu alanda çalışan girişimler yatırımcıların dikkatini çekiyor.

Geçen Mart ayında Jakarta merkezli agtech girişimi AgriAku, 6 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu. Yatırım turu, Go-Ventures tarafından yönetildi. Diğer katılımcılar arasında MDI Arise, MDI Centauri, Mercy Corps Social Venture Fund yer alıyor. Irvan Kolonas ve Danny Handoko tarafından kurulan şirket, yeni gelen yatırımı iş süreçlerini geliştirmek için kullanacağını açıkladı. Bir pazar yeri olarak tanımlanan girişim, perakendecilerin üreticilerden tohum, gübre ve tarım ilacı dahil olmak üzere malzemeleri satın almalarını sağlıyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.